Česko a Rakousko: Společné objevování

Untitled Document

Kulturně – hospodářský studijní program při Donau-Universität Krems pořádá
svůj 8. vzdělávací modul na Österreich Institutu Brno.

Od 22. do 25. ledna 2004 absolvuje 22 studentů postgraduálního studia „Interkulturelle Kompetenzen„ při Donau-Universität Krems vzdělávací modul na Österreich Institutu Brno. Tento vzdělávací program je připraven pro vedoucí pracovníky z oblasti hospodářství, politiky a správy, kultury, médií a turismu, kteří se pohybují v mezinárodním prostředí, a kteří si chtějí zlepšit své komunikační kompetence s příslušníky jiných kultur.

Modul, který se uskuteční v Brně, má u účastníků přispět k upevnění znalostí o regionu, který s Rakouskem bezprostředně sousedí, o jižní Moravě, a posílit vědomí kulturní blízkosti mezi oběma zeměmi. Mezi přednášejícími je i vedoucí Rakouského ústavu pro východní a jihovýchodní Evropu , odbočky v Brně, paní Dr. Jana Starek, která bude hovořit k tématu "Morava – přiblížení se známému regionu". Modul je ukončen exkurzí týkající se historického i současného města Brna.

Za zmínku stojí i večerní představení ve čtvrtek 22. ledna 2004 v 17.00 hodin ve Velkém sále Österreich Institutu Brno. Zde se uskuteční posezení se známou, několikrát oceněnou rakouskou novinářkou paní Barbarou Coudenhove-Kalergi, ke kterému je srdečně zvána široká veřejnost. Paní Coudenhove-Kalergi bude mluvit o společné historii Česka a Rakouska
a na tomto základě pak následně odpovídat na dotazy, které společné a naopak které rozdílné perspektivy můžeme očekávat, především v souvislosti s blížícím se vstupem České republiky do Evropské unie. Vstup je zdarma.

Bližší informace:
Mag. Astrid Pucharski
Österreich Institut Brno s.r.o.
Moravské náměstí 15
602 00 Brno
Tel.: 549 241 991
Fax: 549 241 998
Mail: pucharski@oei.cz
URL: www.oesterreichinstitut.org

Přidáno: 20.01.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.