ČESKÉ VYSOKÉ ŠKOLY SE PREZENTOVALY NA VELETRZÍCH V BRAZÍLII

V září se zástupci sedmi českých vysokých škol zúčastnili EDU EXPO BRAZIL 2015, největších studentských veletrhů konaných v Brazílii. Šestnáctidenní roadshow se postupně uskutečnila v osmi brazilských městech. Brazilští zájemci o vysokoškolské studium v zahraničí měli možnost seznámit se s nabídkou stánku Study in the Czech Republic postupně ve třech městech - Belo Horizonte 15. 9., Brasília 17. 9. a Sao Paulo 19. - 20. 9. 2015.

Na stánku Study in the Czech Republic své nabídky představili reprezentanti sedmi českých vysokých škol - Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Hradec Králové, Univerzita Pardubice, Vysoké učení technické v Brně a Západočeská univerzita v Plzni. Společný stánek zajistil Dům zahraniční spolupráce s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Generálního konzulátu České republiky v Sao Paulo a Velvyslanectví České republiky v Brasilia.

Veletrhy navštívilo více než 30 000 registrovaných zájemců o vzdělávání. Česká republika se při své premiéře na brazilských veletrzích setkala se značným ohlasem z řad brazilských zájemců o studium a mezi desítkami vystavovatelů z celého světa získala své stabilní místo.

Veletrhy EDU EXPO jsou navrženy s cílem seznámit studenty s možností studia na nejlepších zahraničních institucích a jejich nabídkou studijních možností v oblasti vysokého školství. Tento cíl splnila iniciativa Study in the Czech Republic plnou měrou. V celkovém součtu se, měřeno zájmem o studium, umístila na 15. místě přičemž při své brazilské premiéře předstihla již tradičně studijně atraktivní destinace jako je Belgie, Japonsko, Rakousko, Norsko nebo Čína. Inciativa Study in the Czech Republic kromě severoamerického, evropského a asijsko-pacifického prostoru tak letos rozšířila nabídku veletrhů o studijně zajímavou destinaci, jakou Brazílie bezesporu je.

FOTOGALERIE

http://studyincz.rajce.idnes.cz

Zdroj fotografie: www.dzs.cz

Přidáno: 04.11.2015, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.