ČESKÉ VYSOKÉ ŠKOLY SE PREZENTOVALY NA VELETRHU V AMERICKÉM BOSTONU

Na konci května se zástupci osmi českých vysokých škol zúčastnili největšího mezinárodního veletrhu NAFSA zaměřeného na vzdělávání. Český stánek Study in the Czech Republic, který byl zajišťován a účast na něm koordinována Domem zahraniční spolupráce (DZS), se zájmem navštívilo několik set profesionálů z oboru vysokoškolského vzdělávání. Účast na této významné akci, která se v letošním roce konala v Bostonu, si nenechalo ujít přes 11 500 návštěvníků z více než 100 zemí světa.

Českou republiku reprezentovaly následující vysoké školy: České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova v Praze, Univerzita Palackého v Olomouci, VŠB – Technická univerzita Ostrava, Vysoká škola ekonomická v Praze a Západočeská univerzita v Plzni.

Kromě tradiční výměny zkušeností, navazování nových mezinárodních partnerství a příležitosti seznámit se s nabídkou českého vysokého školství, se na pětidenní konferenci diskutovala aktuální témata z oblasti vysokoškolského vzdělávání. Účast České republiky na takto významné události světového formátu je její dobrou vizitkou a podnětem k další mezinárodní spolupráci.

Iniciativa Study in the Czech Republic Domu zahraniční spolupráce podporuje české vysoké školy v jejich zahraničních aktivitách zprostředkováním možnosti zúčastnit se také dalších významných akcí v různých zájmových destinacích. Již v září se společně se zástupci českých vysokých škol vydá reprezentovat Českou republiku do Skotska a Brazílie a dále pak v listopadu do Austrálie. Příští ročník světového veletrhu a konference NAFSA se bude konat na konci května na území Spojených států amerických v Denveru a české vysoké školy si tuto možnost opět nesmí nechat ujít!

VÍCE INFORMACÍ
Study in the Czech Republic www.studyin.cz
Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz
Veletrh a konference NAFSA www.nafsa.org

Přidáno: 31.07.2015, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.