České vysoké školy navazovaly spolupráci na mezinárodní konferenci a veletrhu na Taiwanu

Zástupci čtyř českých vysokých škol se zúčastnili 10. ročníku veletrhu a konference QS-APPLE, který se uskutečnil 11. – 13. listopadu 2014 v Taipei, hlavním městě Taiwanu. Veletrh byl pořádán mezinárodní asociací QS Quacquarelli Symonds. Konference se zúčastnili akademici z 231 institucí 37 zemí světa, aby si vyměnili cenné poznatky, učili se z prezentací a navazovali strategická partnerství ve vědě a výzkumu v uvolněné atmosféře mezinárodního veletrhu.

Na českém stánku organizovaném iniciativou Study in the Czech Republic Domu zahraniční spolupráce se představili zástupci 4 vysokých škol: Českého vysokého učení technického v Praze, Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy, Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Vysokého učení technického v Brně. Velikost stánku nabídla zástupcům dostatečné zázemí a prostor pro konzultace a osobní schůzky s cílem navázat strategická partnerství především s univerzitami z asijsko-pacifického regionu. Obsazení stánku profesionálně doplňovali také zástupci DZS, kteří zájemcům poskytovali všeobecné informace o českém vysokém školství, zodpovídali praktické dotazy týkající se studia v České republice a doporučovali oborově vhodné vysoké školy ke spolupráci a zprostředkovávali kontakty.

Konference a veletrh QS-APPLE přivítal poprvé ve své historii přes 1 000 profesionálů z oblasti mezinárodního vzdělávání a přes 60 vystavovatelů, kteří pocházeli především z asijského regionu a Ruska.  Stánek Study in the Czech Republic, jako jediný reprezentant evropského vysokého školství, se stal pro návštěvníky veletrhu atraktivním a hojně navštěvovaným. Další ročník této akce je plánován na konec listopadu roku 2015 a uskuteční se v australském Melbourne.

 

Přidáno: 27.11.2014, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.