České vysoké školy navázaly nová partnerství na veletrhu v Liverpoolu

 

 

V polovině září se v Liverpoolu uskutečnil již 28. ročník mezinárodního veletrhu a konference Evropské asociace mezinárodního vzdělávání (EAIE). Sedmnáct českých vysokých škol se prezentovalo na společném stánku v rámci iniciativy Study in the Czech Republic, řízené Domem zahraniční spolupráce za účelem propagace českého vysokého školství v zahraničí.

Veletrh nabídl možnost setkání se zástupci univerzit z celého světa, které položily základ pro budoucí spolupráci se zahraničními institucemi a v mnoha případech přinesly i okamžité výsledky. Zástupci ČVUT v Praze například mimo jiné jednali o budoucí spolupráci s University of Technology Sydney či Beijing Insitute of Technology, diskutovali uzavření dohod o studijních programech typu „double degree“ s ÉTS Montréal a dohodli podmínky spolupráce a Memorandum of Understanding s University of Vermont. Mendelova univerzita v Brně projednala možnost spolupráce s univerzitami ve Spojených státech i prohloubení spolupráce se stávajícími partnery. Dohodnuta byla užší spolupráce se strategickým partnerem HAMK ve Finsku, jejíž součástí bude návštěva skupiny finských studentů. Ve stejném duchu se vyjadřuje Mgr. Eva Fichtnerová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích: „Přivezly jsme návrhy na několik Memorand ofUnderstanding, nabídky spolupráce v oblasti double/joint programů, propagační materiály pro naše fakulty. Získali jsme mnoho dobrých kontaktů, s nimiž dále pracujeme.“

Většina zástupců českých škol byla s průběhem veletrhu spokojena. Jak poznamenala PhDr. Lucie Koutková, Ph.D. z Technické univerzity v Liberci: „Účast na EAIE nám umožňuje vést jednání s větším počtem partnerů na jednom místě, což šetří čas i peníze. Důležitou roli pro nás hrají také networking a možnost inspirovat se aktuálními trendy a dobrou praxí.“  Účastníci EAIE měli možnost v rámci programu konference využít prohlídku místních univerzit či navštívit velké množství seminářů na aktuální témata, týkající se například využití absolventských programů v propagaci studia v zahraničí či integrace uprchlíků ve vysokoškolském vzdělávání. Na veletrhu se pak vedle univerzit představila také řada agentur a společností nabízejících služby týkající se vzdělávání a recruitmentu studentů.

Příští ročník EAIE se uskuteční v září roku 2017 ve španělské Seville. Příležitost setkat se s kolegy a partnery z vysokých škol ovšem budou mít čeští zástupci vysokých škol již na přelomu května a června příštího roku. Tehdy se v Los Angeles bude konat 69. ročník konference a veletrhu NAFSA, jehož se vysoké školy spolu s Domem zahraniční spolupráce také každoročně účastní.

VÍCE INFORMACÍ
Study in the Czech Republic www.studyin.cz
Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz
Veletrh a konference EAIE www.eaie.org/liverpool.html

  

 Zdroj obrázků: Dům zahraniční spolupráce

Přidáno: 13.10.2016, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce Autor: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si