České vysoké škole AAU byl jako první na světě přiznán statut kandidatury na nejprestižnější americkou akreditaci

Jako první a doposud jediné neamerické akademické instituci byl Anglo-americké vysoké škole, o.p.s. (AAU) se sídlem v Praze přiznán status kandidatury na prestižní americkou akreditaci WASC (The Western Association of Schools and Colleges). Tuto akreditaci mají nejznámější americké univerzity na západním pobřeží. Magické kouzlo české metropole spolu se zárukou kvality vzdělání by mělo přilákat další tisíce zahraničních studentů.

Akreditací WASC se chlubí přední americké univerzity, jako jsou například soukromé Chapman University či Stanford University nebo státní jako University of California, Berkeley či Califiornia Institute of Technology. Přiznání statusu kandidatury znamená, že AAU je po čtyřletém procesu na dobré cestě k získání akreditace, a to především díky excelentním výkonům, kvalitě a efektivitě vzdělání, jež poskytuje.

Status kandidatury řadí AAU mezi přední světové anglicky vyučující vysokoškolské instituce v neanglicky mluvících zemích,“ uvedl Assoc. Prof. Alan Krautstengl, PhD, rektor AAU. „Tento významný milník přinese AAU mimořádný rozvoj, zvýšení akademické vážnosti a příliv nových studentů. Prokazuje také, že Česká republika je schopna držet krok se světovou vzdělávací špičkou.“

Alan Krautstengl také odhaduje, že získání prestižní akreditace by mohlo AAU přinést dlouhodobě až pětinásobný nárůst počtu studentů při zachování náročných podmínek na přijetí. „Absolventi z takto akreditovaných škol mají nesrovnatelně větší šanci na uplatnění a získávají lepší místa, obvykle si mohou vybírat,“ uvedl Alan Krautstengl.

AAU letos slaví 25. výročí od svého založení. Po celou dobu své existence patří mezi přední vysoké školy v České republice. V současné době na této soukromé vysoké škole studuje 958 studentů z 63 zemí světa. AAU je po vzoru špičkových amerických univerzit spravována jako nezisková organizace, jež všechny získané prostředky ze svého 80 milionového obratu investuje do zvyšování kvality výuky a zlepšování technologického vybavení.

V lednu letošního roku se AAU přemístila do nového kampusu v Thurn-Taxisově paláci na Malé Straně v Praze, který se díky tomu po letech chátrání a náročné rekonstrukci otevírá nejen studentům, ale i veřejnosti, jíž je přístupné nádvoří paláce a také druhý vstup do Vojanových sadů.

Správce paláce, Městská část Praha 1, bude schopna díky devítimilionovému ročnímu nájmu v následujících 15 letech zaplatit prakticky veškeré náklady na rekonstrukci, jež dosáhly částky zhruba 150 milionů korun. V paláci zároveň zůstala mateřská školka zřizovaná městskou částí, kde AAU spolupracuje na výuce v anglickém jazyce.

Vzácný, Městskou částí Praha 1 zrekonstruovaný palác, získal ideálního nájemce,“ řekla Eva Špačková, radní pro oblast školství MČ Praha 1.

AAU se chce v budoucnu stát přední českou vysokou školou, vyhledávanou studenty z celého světa. „Hlavním posláním AAU je šířit vzdělání a ideály humanity a civilizace. S prestižní akreditací můžeme studentům otevřít dveře na nejlepší světové univerzity a ke špičkové kariéře,“ dodává Alan Krautstengl.

Více informací o univerzitě najdete na: www.aauni.edu

Přidáno: 30.04.2015, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…
Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…