České univerzity se připravují na veletrh v Los Angeles

Study in the Czech Republic

Praha, 17. února 2009

Zástupci českých univerzit a vládních agentur se sejdou 27. února v Americkém centru, aby připravily prezentaci českého vysokého školství na celosvětovém setkání profesionálů v oboru zahraničních akademických mobilit, které proběhne v květnu tohoto roku v Los Angeles. Česká republika se na veletrhu a konferenci NAFSA poprvé představí v rámci samostatného stánku pod hlavičkou projektu „Study in the Czech Republic“.

Jednodenní workshop je pořádán Národní agenturou pro evropské programy (NAEP) ve spolupráci s Fulbrightovou komisí. Svou účast na přípravné schůzce zatím potvrdilo devět vysokých škol - Česká zemědělská univerzita, ČVUT, Masarykova Univerzita, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, Slezská univerzita, Univerzita Palackého, Vysoké učení technické, Akademie múzických umění, Vysoká škola umělecko-průmyslová.

Koordinátorka Tereza Babková z NAEP k workshopu dodává: “Intenzivní setkávání a komunikace na platformě globální konference, jakou se NAFSA stala, vede k lepšímu zapojení univerzit do mezinárodního spolupráce v oblasti vzdělávacích výměn. Předpokladem ovšem je, že školy jsou dobře připraveny účast na takové akci efektivně využít. V tom jim chceme organizací přípravné schůzky trochu pomoci“.

Při plánování podoby stánku a obsahu workshopu pořadatelé vychází ze zkušeností z loňského roku, kdy na setkání NAFSA v USA zamířila historicky největší výprava českých vysokých škol, která se představila v rámci stánku zemí Visegrádské skupiny.

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP) koordinuje vzdělávací programy mezinárodní spolupráce. Cílem NAEP je vytvářet informační systém o vzdělávacích programech EU a o jiných mezinárodních aktivitách, poskytuje informační a konzultační služby týkající se svěřených programů, organizuje národní a mezinárodní semináře a konference, propaguje české školství v zahraničí a vydává informační materiály. Více informací o aktivitách NAEP je k dispozici na www.naep.cz.

Komise J. William Fulbrighta je mezivládní organizací s cílem podporovat vzájemné porozumění mezi Českou republikou a USA prostřednictvím výměn ve vzdělávání, vědě a kultuře, a to prostřednictvím česko-amerického Fulbrightova programu vládních stipendií a informačních a poradenských služeb. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Přidáno: 17.02.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.