České univerzity se prezentovaly na světovém vysokoškolském veletrhu v americkém San Diegu

Zástupci šesti českých univerzit a vysokých škol se zúčastnili 66. ročníku veletrhu a konference NAFSA, který se uskutečnil v americkém San Diegu v Kalifornii od 25. do 30. května 2014. Veletrh byl již tradičně pořádán mezinárodní asociací NAFSA: Association of International Educators a letos se nesl v duchu tématu „Pathways to Global Competence“.

Všechny české vysokoškolské instituce měly možnost se prezentovat v rámci společného stánku pod značkou iniciativy „Study in the Czech Republic“, jež je zajišťována Domem zahraniční spolupráce (DZS).
Po dobu konání veletrhu byli na českém stánku k zastižení zástupci Českého vysokého učení technického v Praze, Masarykovy univerzity, Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze, University of New York in Prague, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Vysoké školy ekonomické v Praze. Obsazení stánku profesionálně doplňovali také zástupci DZS, kteří stovkám zájemců poskytovali všeobecné informace o českém vysokém školství a jednotlivých možnostech studia v České republice.
 
Zástupci českých univerzit svou účast na veletrhu hodnotí velmi kladně a zdůrazňují především výhody osobního setkání při komunikaci jak s partnery stávajícími, tak s partnery potenciálními. „Jádrem aktivit byly osobní schůzky s již existujícími partnery, nebo s partnery, se kterými plánujeme spolupráci navázat v blízké době, popř. s institucemi, které projevily zájem o spolupráci s námi. Některé schůzky byly domluveny dopředu, k jinému setkávání jsme využili přítomnosti zástupců zahraničních škol na stancích ve výstavní hale. Osobní schůzky jsou stále určitě nejproduktivnějším a nejefektivnějším nástrojem navázání spolupráce, nemluvě o výhodách osobního setkání,“ popisuje zkušenosti z účasti na veletrhu Mgr. Martin Vašek, zástupce Masarykovy Univerzity.  
 
Konference a veletrhu NAFSA věnované vysokoškolskému studiu se v letošním roce zúčastnilo rekordní množství profesionálů z oboru, a to přes 10 000 zástupců z více než 90 zemí světa. Další ročník této akce je plánován na konec května roku 2015 a uskuteční se v Bostonu v Massachusetts, USA.
 
Fotografie z veletrhu jsou k dispozici na studyincz.rajce.idnes.cz

Více informací:
NAFSA 2013 Annual Conference & Expo
Dům zahraniční spolupráce
Study in the Czech Republic
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Přidáno: 10.07.2014, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.