České univerzity na veletrhu Korea Study Abroad Fair Fall 2016

Na začátku října se 10 českých vysokých škol představilo korejským uchazečům o studium v zahraničí na největším korejském studentském veletrhu. Na Korea Study Abroad Fair Fall 2016 v Soulu se ve dnech 1. – 2. 10. 2016 prezentovaly na společném stánku v rámci iniciativy Study in the Czech Republic.


Zájem Korejců o Českou republiku je zřejmý, počet korejských návštěvníků v zemi neustále roste, o čemž svědčí i letošní nasazení jednoho z největších dopravních letounů světa Boeingu 747-8I na přímou linku Praha-Soul. Cílem společné prezentace na veletrhu tak bylo přesvědčit návštěvníky o kvalitách České republiky nejen jako turistické, ale také studijní destinace, a představit nabízené spektrum bakalářských, magisterských i doktorských programů v angličtině. Jižní Korea je po Číně a Indii největším vysílatelem studentů do zahraničí.
Mezi nejvíce poptávanými obory na českém stánku byly technické disciplíny, management, medicína i humanitní studia. Ing. Dana Brázdová, vedoucí Oddělení zahraničních styků na VŠE v Praze, poznamenala: „Vysoká škola ekonomická v Praze velmi ocenila příležitost propagovat nabídku cizojazyčných programů na veletrhu v Soulu. Největší zájem mezi studenty byl o anglicky vyučované magisterské navazující programy zaměřené na international business a management. VŠE stejně jako většina účastnících se škol využila zároveň pobyt k návštěvě partnerských vysokých škol v Koreji. Já jsem konkrétně navštívila prestižní Korea University Business School, jednu z nejlepších škol v zemi, se kterou jsme uzavřeli smlouvu na semestrální výměnné pobyty studentů.“ Vedle zájemců o studiu a představitelů institucí majících zájem o spolupráci s českými vysokými školami pak na stánek zavítala také třeba česky hovořící korejská absolventka Univerzity Karlovy. 

 


VÍCE INFORMACÍ
Study in the Czech Republic www.studyin.cz

Facebook https://www.facebook.com/studyincz

Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz

Veletrh Korea Study Abroad Fair 2016 www.uhak2min.com
  

 Zdroj obrázků: Dům zahraniční spolupráce

Přidáno: 21.10.2016, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce Autor: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.