České univerzity na světovém veletrhu NAFSA v americkém Denveru

Na přelomu května a června se zástupci šesti českých vysokých škol zúčastnili NAFSA Annual Conference & Expo, největší světové konference a veletrhu v oblasti mezinárodní vzdělávání. Letošní 68. ročník veletrhu se konal v americkém Denveru. České vysoké školy se zde prezentovaly na společném stánku Study in the Czech Republic, který byl zajišťován a účast na něm koordinována Domem zahraniční spolupráce (DZS).

Své nabídky na stánku představili reprezentanti těchto vysokých škol: České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita, Ostravská univerzita v Ostravě, Univerzita Palackého v Olomouci, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Vysoká škola ekonomická v Praze. Vedle nich přítomní zástupci DZS poskytovali stovkám zájemců všeobecné informace o českém vysokém školství a možnostech studia v České republice.

PaedDr. Rudolf Šindelář, vedoucí odboru terciárního vzdělávání DZS, potvrzuje, že Česká republika zůstává atraktivní destinací pro studium v zahraničí: „Kromě nových zájemců o spolupráci navštívilo stánek Study in the Czech Republic také mnoho zástupců zahraničních institucí, kteří již zkušenost s Českou republikou mají a chtějí tento vztah udržovat. O navázání spolupráce ohledně výměny studentů a pedagogů s českými vysokými školami je stále poměrně velký zájem, a to především ze zámořských destinací jako je např. Korea, Čína, Japonsko, Tchaj-wan, a to především v technických a ekonomických oborech.

Veletrhu se zúčastnilo přes 9000 návštěvníků a téměř 400 vystavovatelů. Hlavní přínos veletrhu spatřují účastníci v možnosti setkat se osobně s velkým množstvím současných i potenciálních partnerů a v příležitosti navázat či rozšířit spolupráci s partnerskými univerzitami (například v oblasti studentských či zaměstnaneckých mobilit, výzkumných projektů, sdílených studijních programů, letních/zimních škol apod.)

Příští ročník veletrhu NAFSA se bude konat 28. 5. – 2. 6. 2017 v Los Angeles, Kalifornii, opět s českou přítomností. Vedle veletrhu NAFSA zajištuje DZS příležitosti k zahraniční prezentaci vysokých škol organizací českého stánku i na dalších veletrzích. V září letošního roku se zástupci 17 českých vysokých škol budou prezentovat na stánku Study in the Czech Republic na konferenci a veletrhu EAIE v Liverpoolu. V říjnu 2016 se 10 českých vysokých škol představí zahraničním zájemcům o studium na studentském veletrhu v Jižní Koreji.

Fotogalerii z české účasti na veletrhu NAFSA naleznete zde: http://studyincz.rajce.idnes.cz/

VÍCE INFORMACÍ
Study in the Czech Republic www.studyin.cz
Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz
Veletrh a konference NAFSA www.nafsa.org/Attend_Events/Annual_Conference/

 

 Zdroj fotografie: DZS

Přidáno: 13.07.2016, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si