České univerzity na největším vysokoškolském veletrhu

Logo Domu zahraničních služeb DZS

V kanadském Vancouveru se na začátku června koná největší světová akce pro profesionály z oblasti vysokého školství. Letošní NAFSA Conference & Expo má přivítat až 7 500 delegátů z více než 100 zemí. Za oceán míří i zástupci devíti českých univerzit, aby na mezinárodním veletrhu navázali nové kontakty a prezentovali svoji nabídku zahraničním partnerům.

Intenzivní zapojování do mezinárodních aktivit je jednou z priorit dlouhodobého záměru MŠMT pro oblast vysokých škol na období 2011 – 2015. Právě NAFSA může být pro pracovníky českých univerzit jedinečnou příležitostí, jak navázat nové kontakty a využít je pro realizaci výměn studentů a pedagogů, letních škol, společných studijních programů nebo společného výzkumu. Konferenci a veletrh NAFSA totiž každoročně navštěvují hlavně lidé pracující v oblasti mezinárodní vysokoškolské spolupráce a mobilit, tradičně nejvíce jich přijíždí z USA.

České univerzity se budou prezentovat na společném národním stánku Study in the Czech Republic, který organizuje Dům zahraničních služeb. Své reprezentanty na letošní 63. ročník NAFSA vysílají následující univerzity:

  • Akademie múzických umění v Praze

  • Česká zemědělská univerzita v Praze

  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

  • Masarykova univerzita

  • Palackého univerzita v Olomouci

  • Univerzita Karlova v Praze

  • University of New York in Prague

  • Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

  • Vysoká škole ekonomická

Více informací:
NAFSA 2011 Annual Conference & Expo www.nafsa.org
Dům zahraničních služeb www.dzs.cz
Study in the Czech Republic www.studyin.cz
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy www.msmt.cz

Přidáno: 25.05.2011, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.