České univerzity míří na vysokoškolský veletrh do amerického St Louis

Představitelé šesti českých univerzit budou na konci května navazovat nové kontakty a prezentovat svoji nabídku na největší světové akci pro vysokoškolské profesionály. 28. května 2013 začíná v americkém St Louis veletrh a konference NAFSA, kterou má navštívit 8 000 pracovníků z různých oblastí mezinárodního vzdělávání a 400 vystavovatelů z celého světa.

Pořadatelem setkání je americké sdružení NAFSA (Association of International Educators), jehož cílem je podpora mezinárodních vzdělávacích výměn a rozvoj této sféry v USA.

Své reprezentanty na letošní 65. ročník NAFSA vysílají: České vysoké učení technické, Masarykova univerzita, Palackého univerzita v Olomouci, Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Vysoká škola ekonomická. Školy se budou prezentovat na společném stánku Study in the Czech Republic, který již popáté organizuje Dům zahraničních služeb s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Každoroční konference NAFSA poskytuje celou řadu vzdělávacích produktů pro odborníky v mezinárodním vzdělávání, a to na všech úrovních zkušeností i v každém oboru. Cílem konference a veletrhu je rozvíjet znalosti, dovednosti a strategie, které jsou potřeba ke zkvalitnění institucí v oblasti vysokoškolského vzdělávání. V neposlední řadě mají školy možnost setkat se s kolegy z celého světa. Právě získávání nových a posilování stávajících kontaktů je dalším důvodem, proč se vysoké školy podobných světových akcí účastní.

Celou konferenci zahájí úvodní proslov Kofi Annana, bývalého generálního tajemníka OSN v letech 1997-2006, dále se v roli přednášejících představí např. neurochirurg a vědec Alfredo Quiñones-Hinojo nebo Rye Barcott, spoluzakladatel nevládní organizace Carolina for Kibera. Účastníci konference mohou využít široké nabídky workshopů, prezentací a seminářů zaměřených na aktuální trendy a témata z oblasti mezinárodního vysokoškolského vzdělávání.

Akce jako NAFSA dokazují, že vzdělávání v zahraničí se stalo velkým globálním odvětvím. Počet studentů se zájmem o vzdělání v zahraničí každoročně narůstá, a proto soutěž o zahraniční studenty probíhá nejen na úrovni jednotlivých vysokoškolských institucí, ale roste i konkurence mezi jednotlivými zeměmi, které studenty přijímají.

„Vzdělání je předpokladem pokroku v každé společnosti a v každé rodině. Na základech vzdělání spočívají základní kameny svobody, demokracie a lidského rozvoje.“ Kofi Annan

Více informací
NAFSA 2013 Annual Conference & Expo
www.nafsa.org/stlouis
Dům zahraničních služeb
www.dzs.cz
Study in the Czech Republic
www.studyin.cz
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
www.msmt.cz

Přidáno: 21.05.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.