České univerzity budou navazovat zahraniční kontakty na veletrhu NAFSA v Bostonu

Veletrh a konference NAFSA je nejrozsáhlejším celosvětovým setkáním profesionálů z oblasti mezinárodního vzdělávání. Pořadatelem setkání je nezisková organizace NAFSA, jejíž cílem je podpora mezinárodních vzdělávacích výměn a rozvoj této sféry v USA.

NAFSA má 10 000 členů z 3 500 institucí ve více než 150 zemích světa. V letošním roce se na veletrhu v rámci stánku Study in the Czech Republic, který je zajišťován a účast na něm koordinována Domem zahraniční spolupráce (DZS), bude prezentovat celkem 8 českých vysokých škol.

Cílem českého stánku bude poskytnout prostor pro celkovou prezentaci České republiky jako vhodné studijní destinace i pro osobní jednání jednotlivých vysokých škol s partnerskými univerzitami. Očekávaná návštěvnost bostonského ročníku, který se uskuteční 24. – 29. května 2015, přesahuje 10 tisíc účastníků z více než 90 zemí světa.

Barvy České republiky budou mimo DZS hájit erudovaní zástupci těchto vysokých škol: Českého vysokého učení technického v Praze, Masarykovy univerzity, Technické univerzity v Liberci, Univerzity Karlovy v Praze, Univerzity Palackého v Olomouci, VŠB – Technické univerzity Ostrava, Vysoké školy ekonomické v Praze a Západočeské univerzity v Plzni. Všechny zúčastněné čeká řada schůzek, setkání a intenzivní komunikace na platformě globální konference NAFSA, které povedou k vyššímu zapojení univerzit do mezinárodní spolupráce.

DZS má zájem aktivity zaměřené na větší zapojení univerzit do mezinárodní spolupráce i nadále rozvíjet a podporovat, neboť se z dlouhodobého hlediska tento koordinovaný přístup k ucelené propagaci pod značkou Study in the Czech Republic ukazuje jako velice efektivní.

Více informací na:

Study in the Czech Republic - www.studyin.cz
Dům zahraniční spolupráce - www.dzs.cz
Veletrh a konference NAFSA - www.nafsa.org

Přidáno: 12.05.2015, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.