České školy se budou prezentovat na mezinárodním veletrhu a konferenci EAIE v Praze

V polovině září do České republiky zamíří na pět tisíc odborníků z oblasti vysokoškolského vzdělávání z celého světa. V Praze se bude konat veletrh a konference Evropské asociace mezinárodního vzdělávání - EAIE. Vzhledem k tomu, že plánování úspěšné účasti na veletrhu a konferenci tohoto rozsahu vyžaduje dlouhodobou přípravu, již několik měsíců se pozornost odborné veřejnosti z celého světa zaměřuje právě na Českou republiku.

Dům zahraniční spolupráce (DZS), jako již tradičně, pro české vysoké školy organizuje společný stánek pod značkou Study in the Czech Republic. Jelikož se jedná o mimořádnou příležitost k navázání strategických partnerství se zahraničními univerzitami, seznámení se s novými trendy v mezinárodním vysokoškolském vzdělávání a vyměňování si zkušeností s kolegy z celého světa, český stánek se letos představí v nové atraktivnější podobě. Na doposud nevídané ploše 160 m2 se bude prezentovat celkem 15 českých vysokých škol.

Na stánku Study in the Czech Republic se představí následující univerzity: České vysoké učení technické v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Masarykova univerzita, Slezská Univerzita v Opavě, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Palackého v Olomouci, Univerzita Pardubice, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Vysoká škola ekonomická v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Vysoké učení technické v Brně a Západočeská univerzita v Plzni. Zástupci výše uvedených univerzit společně s reprezentanty DZS budou zájemcům z řad odborné veřejnosti poskytovat informace o možnostech studia v České republice a mezinárodní spolupráci v oblasti vzdělávání.

Tématem 26. ročníku veletrhu a konference EAIE, který se uskuteční v Praze ve dnech 16. - 19. září 2014, je vkročení do nové éry internacionalizace vysokoškolského vzdělávání z hlediska výuky, učení a administrace. Všechny zájemce o tuto problematiku srdečně zveme na konferenci a veletrh EAIE 2014.

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která plní úkoly plynoucí ze zajišťování školských, vzdělávacích a dalších styků se zahraničím podle pokynů ministerstva. DZS koordinuje a administruje řadu mezinárodních programů a realizuje aktivity vztahující se k oblasti podpory vzdělávání. www.dzs.cz; www.naerasmusplus.cz

Study in the Czech Republic je aktivita zaměřená na propagaci českého vysoké školství v zahraničí a podporu českých vysokých škol v jejich internacionalizaci a mezinárodních aktivitách. Iniciativa představuje zahraničním studentům nabídku vysokoškolského studia v České republice, a to především prostřednictvím aktualizovaných informací na webové stránce a fanpage na Facebooku. V rámci této iniciativy DZS organizuje české stánky na zahraničních vysokoškolských veletrzích a vydává cizojazyčné publikace, jako jsou např. katalog českých vysokoškolských institucí. www.studyin.cz; www.facebook.com/studyincz

Přidáno: 02.09.2014, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.