České školství v mezinárodním srovnání

MŠMT ČRÚstav pro informace ve vzdělávání vydává již po osmé publikaci České školství v mezinárodním srovnání, která obsahuje nejzajímavější indikátory z ročenky školství OECD Education at a Glance a obsahuje navíc údaje za Českou republiku a jejich interpretaci.

Praha, 7. září 2010

Publikace se zaměřuje na indikátory týkající se vzdělanosti obyvatelstva a financování oblasti vzdělávání. Mimo jiné přináší přehled o tom, kolik lidí ukončuje vzdělávání v jednotlivých populačních skupinách a jak úspěšní jsou studenti při přechodu ze sekundárního a terciárního vzdělávání na trh práce. Jedna z kapitol je orientována na školní prostředí a organizaci škol, kde jsou představeny údaje o odměňování učitelů, o počtech žáků na učitele a o velikosti tříd. V letošní publikaci je více prostoru věnováno studentským půjčkám a formám podpory studentům a také vzdělávání dospělých.

Údaje publikované v letošním roce jsou, není-li uvedeno jinak, za školní rok 2007/08 a za kalendářní rok 2008. Údaje o finančních výdajích jsou za rok 2007.

Publikace Education at a Glance je vydávána od roku 1996 Organizací pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (www.oecd.org/edu/eag2010), v České republice vychází publikace České školství v mezinárodním srovnání pravidelně od roku 2003.

Přidáno: 09.09.2010, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Kateřina Böhmová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.