České i slovenské vydání Brisingra se přesouvá na únor 2009

FRAGMENTBrisingr

Nakladatelství Fragment oznamuje fanouškům příběhů o Eragonovi, že vydání českého překladu třetí části Odkazu Dračích jezdců s názvem Brisingr se přesouvá na únor příštího roku. Důvodem je krátký čas na přípravu české verze vzhledem k rozsahu knihy.

„Vydání Brisingra jsme museli přesunout z 11. 11. 2008 na začátek příštího roku, abychom překlad takového rozsahu připravili v požadované kvalitě,“ uvedla šéfredaktorka Nakladateství FRAGMENT Mgr. Ludmila Unčovská.

Dlouho očekávaná kniha vyjde v originále 23. září 2008 v americkém nakladatelství Random House. Vydavatel autora Christophera Paoliniho se snaží zabránit úniku textu před jeho oficiálním vydáním, proto se dodání rukopisu do českého nakladatelství zdrželo.

Překlad knihy a následující korektury, grafické zpracování a tisk však v případě téměř  800stránkového Brisingra vyžadují měsíce práce. V čase, kdy utajovaný rukopis dorazil do Česka, bylo jasné, že datum českého vydání je třeba přesunout.

Snažili jsme se naplánovat vydání Brisingra na nejbližší možný termín, kterým je při tomto náročném titulu únor 2008. Brisingr vyjde ve stejný den jak v češtině v  Nakladatelství FRAGMENT, tak ve slovenštině ve Vydavateľstvu Fragment.

Nyní se na knize pracuje na plné obrátky.

Čeští i slovenští  fanoušci budou zřejmě zklamaní, že  si  na  pokračování   fantasy   příběhu o mládenci Eragonovi a jeho dračici Safiře budou muset počkat  o trochu déle. Posunutí termínu je však tím nejlepším způsobem, jak české vydání připravit kvalitně, s dobrým překladem a bez chyb, které by mohly vzniknout v časové tísni.

Po knihách Eragon a Eldest je Brisingr třetí ze čtyř plánovaných částí edice Odkaz Dračích jezdců. Už dnes je známá obálka českého vydání Brisingra, která vychází z původního amerického návrhu od ilustrátora J. J. Palencara.

Podle první části tetralogie vznikl v roce 2006 stejnojmenný film Eragon, ve kterém si hlavní roli zahrál tehdy 16letý herec Edward Speleers. Kromě jiných jsme v něm mohli vidět i Jeremyho Ironse, Johna Malkoviche a zpěvačku Joss Stonovou.

Přidáno: 26.08.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.