Česká republika zůstává pro americké studenty atraktivní destinací

Praha, 1. prosince – Podle posledních údajů zprávy Open Doors 2008 o stavu mezinárodní akademické mobility v USA, sestavované každoročně newyorským Institutem mezinárodního vzdělávání (IIE) za podpory amerického ministerstva zahraničí, studovalo v České republice studovalo ve školním roce 2006-07 3 145 amerických studentů, což představuje meziroční nárůst o 10,5 procenta.

Česká republika s tímto počtem obsadila 15. místo mezi všemi zeměmi světa a potvrdila tak svou atraktivitu pro převážně krátkodobé studium amerických vysokoškoláků a vedoucí pozici ve východoevropském regionu.

Počet Američanů přijíždějících za studijními pobyty v ČR prudce roste již od roku 2000-01. Za šest let se zvýšil o 150 procent.

Hana Ripková, výkonná ředitelka Komise J. W. Fulbrighta pro vydělávací výměny mezi USA a ČR k údajům Open Doors dodává: „Pro Českou republiku je velice lichotivé, že zájem amerických studentů strávit zde alespoň semestr každoročně narůstá. Je ovšem škoda, že jenom malý podíl těchto Američanů studuje na českých vysokých školách. Většina amerických studentů totiž přijíždí na pobočky svých vlastních amerických univerzit nebo v rámci programů amerických agentur. České univerzity by zájem Američanů měly přijmout jako výzvu, programy pro ně připravit a dostatečně v USA propagovat.“

Celkový počet Američanů studujících v zahraničí se se zvýšil o 8 procent a dosáhl necelých 242 tisíc. Nárůst zaznamenaný ve sledovaném akademickém období charakterizuje celé desetiletí bezprecedentního růstu počtu amerických studentů s zahraniční akademickou zkušeností se zvýšením ze 100 tisíc na téměř čtvrt miliónu, což představuje 150 procentní zvýšení mezi lety 1996-97 a 2006-07.

Přidáno: 02.12.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.