CEEPUS ohlédnutí za rokem 2013

Rok 2013 byl pro program CEEPUS významným milníkem. V dubnu převzala Česká republika ve Vídni, při příležitosti setkání Komise ministrů, předsednictví programu na období dvou let do roku 2015.
Česká národní kancelář programu CEEPUS oceňovala již podruhé české vysoké školy a univerzity za jejich přínos a zapojení do nejúspěšnějších projektů univerzitních sítí CEEPUS akademického roku 2012/2013.

Ocenění The Czech National CEEPUS Office Prize převzali zástupci ČVUT, Karlovy univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci, Ostravské univerzity a Vysoké školy ekonomické v Praze.
Během roku navštívili pracovníci České národní kanceláře mnoho informačních seminářů a veletrhů, kde předávali užitečné informace zájemcům, z řad studentů a akademických pracovníků, o studiu v zahraničí i potenciálním partnerům.

Slavnostním završením roku 2013 byly dvě mezinárodní akce pořádané v prosinci MŠMT v Praze: Evaluační konference za účasti zástupců národních kanceláří a Centrální kanceláře programu CEEPUS a dále akce Seenior´s official meeting, které se účastnili zástupci ministerstev školství členských zemí programu.

A protože program CEEPUS oslavil již 20. výročí svého založení, přejeme mu, aby si i v dalších letech udržel svou dynamičnost a i nadále umožňoval vysílání studentů a akademiků našich vysokých škol do zahraničí, a přijímání zahraničních stipendistů na studijní či pracovní pobyty na univerzitách a VŠ v České republice.
(Česká národní kancelář CEEPUS)

Program CEEPUS se rozrůstá

Středoevropský výměnný program CEEPUS má důvod k oslavě. Od nového akademického roku 2014/2015 se rozroste okruh možných žadatelů z řad vysokých škol a univerzit v české republice o další členy. Do programu se nyní mohou zapojit i soukromé vysoké školy typu o. p. s. Studenti i akademičtí pracovníci budou mít nejen širší možnost studovat, potažmo vyučovat, na českých vysokých školách, ale rozšíří se i záběr českých studentů, kteří se mohou o stipendium ucházet. Do programu se tedy nyní může zapojit 26 veřejných vysokých škol a 17 soukromých vysokých škol o.p.s. Stejně jako v akademickém roce 2013/2014 bude mezi univerzitní sítě rozděleno 645 měsíců pro přijíždějící studenty a akademické pracovníky. Více informací na www.ceepus.info.
(Česká národní kancelář CEEPUS)

Přidáno: 28.01.2014, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si