Callanova metoda pomáhá uspěchaným lidem

I pro ty, kteří jsou velmi zaměstnaní, existuje účinná a rychlá metoda, jak se naučit cizí jazyk. Podle odborníků budete potřebovat jen čtvrtinu času a nemusíte vynakládat žádnou námahu spojenou s domácí přípravou.

The Callan school, mateřská škola této metody a největší jazykovka tohoto druhu ve Velké Británii, podává vysvětlení, že většině studentů záleží spíše na získání nových znalostí a jejich uplatnění než na intelektuálním obohacení. Proto je pro zájemce o tento způsob největším lákadlem jeho efektivnost a rovněž přesně daná struktura. Vše má své místo, každý úkon své opodstatnění.

Jak tato metoda funguje? Je založena na principu, že student by měl být v hodině co nejvíce aktivní. Dalším pilířem je heslo „opakování je matka moudrosti“. Po celou dobu lekce je student nucen konverzovat s lektorem a jeho pozornost je vybičovaná na maximum. Výuka pokračuje krok za krokem od základů a vrství na sebe další a další poznatky. Na začátku každé lekce probíhá opakování slovní zásoby, pokračuje se hlasitým čtením a diktátem. Na konci se probírá nová slovní zásoba. Cílem každé části je aktivní zapojení všech poznatků v praxi. Nevyužívají se ani jednotlivá gramatická cvičení, vše se aplikuje přímo do vět. Pro studenta je v běžném hovoru mnohem jednoduší vybavit si konkrétní problematiku. Podle jazykové metodičky Lexis Petry Snížkové, je zvládnutí cizího jazyka stejné, jako hrát na hudební nástroj. Důležitý je podmíněný reflex.
Lektorem nemusí být rodilý mluvčí ani nemusí mít hluboké znalosti anglické gramatiky. Pravidla hodin jsou přesně daná a odpadá tedy i lektorův úkol, připravovat vlastní schéma.
Kde najdete kurzy Callanovy metody v Praze? Například v jazykové škole Lexis v Praze 3.
Fut

Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a hlavním městem Praha. Realizátorem projektu je Respekt, o.p.s.

Přidáno: 07.11.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.