Buďte o krok napřed a zjistěte, kdo vám volal

Chystáte se odpovědět na inzerát v novinách, chcete se zúčastnit zajímavé soutěže nebo jste zkrátka jen na svém mobilním telefonu našli už několik nepřijatých hovorů od stejného cizího čísla? Nenechte se napálit a zbytečně obtěžovat. Původ volajícího čísla můžete v rychlosti ověřit na stránkách, které jsou speciálně určeny k vyhledávání telefonních čísel.

Je to trik

Už se vám stalo, že jste přijali hovor z cizího čísla a ozvalo se ticho nebo na vás neznámý volající naopak vychrlil nabídku neuvěřitelně výhodného pojištění, finančních investic, dotací nebo dokonce výši vašeho údajného dluhu? Na nepřijaté hovory cizích čísel rozhodně nereagujte a ta podezřelá si nejprve prověřte na webu www.kdomivolal.eu. Na této stránce funguje vyhledávání původu telefonních čísel, která mohou být jakýmkoli způsobem závadná. Pod informacemi o čísle najdete prostor pro komentáře dalších uživatelů stránek. Z této části nejlépe zjistíte, co uživatel daného čísla chce, jak často volá a jak se chová při hovoru.

Přehledné informace

Když přijdete na stránku kdomivolal.eu poprvé, můžete rovnou vyhledávat konkrétní čísla, nebo si vybrat z postranní nabídky ostatních telefonů. Čísla jsou řazená podle hledanosti uživateli, počtem komentářů a podle naposledy přidaného komentáře. Podle těchto výpisů se tak snadno a rychle dozvíte, která čísla v současnosti nejčastěji obtěžují ostatní uživatele. V zahraničí navíc existuje slovenská, polská nebo ruská mutace tohoto webu, takže můžete prohledávat i čísla volající z ciziny.

Chraňte svoji peněženku

Protože se ve volacích tarifech a jejich speciálních režimech točí velké peníze, je potřeba mít alespoň hrubou představu o tom, za co všechno byste mohli připlácet. Na stránce kdomivolal.eu z toho důvodu najdete informace týkající se audiotextových linek začínajících 90x a Premium SMS, které se tváří výhodně, a přitom vás stojí zbytečně mnoho peněz. Dočtete se, k čemu všemu tyto linky slouží, kdo za nimi stojí a především kolik si účtuje za uměle prodlužovaný hovor. Vlastníci těchto čísel vydělávají pouze na hovorech a ne na službách, které prostřednictvím audiotextových linek inzerují.

Volejte bezpečně

Mezi další služby webu kdomivolal.eu patří přehled telefonních předvoleb. Díky kompletním informacím tak snadno ověříte předvolby v rámci meziměstského volání, které se v současnosti dělí podle krajů. Mimo to stránka nabízí i seznam mezinárodních předvoleb a neveřejných linek, které většina z nás běžně nevyužívá a tím spíš by je měla znát. Zveřejněny jsou i všechny předvolby mobilních operátorů, které mají v době převádění čísel k jiným operátorům spíše informativní charakter.

Přidáno: 07.03.2014, Zdroj: Kdomivolal.eu Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.