Budoucnost technických škol? 17.11.­ studenti vs. státníci a akademici

Přijměte pozvání Studentské unie ČVUT k diskuzi "Kam kráčíą, česká techniko?" studentů a veřejnosti s prezidentem České republiky Václavem Klausem, ministryní ąkolství Petrou Buzkovou, rektorem ČVUT v Praze Jiřím Witzanym, rektorem Technické univerzity v Liberci Vojtěchem Konopou, rektorem Masarykovy univerzity v Brně Petrem Fialou a rektorem VUT v Brně Janem Vrbkou.

Setkání se uskuteční dne 17. listopadu 2004, v den 75. a 15. výročí boje studentů proti nacistické okupaci a komunistickému reľimu. Probíhat bude od 17:00 v posluchárně K1 budovy Elektrotechnické fakulty na Karlově náměstí č. 13.

Pro ty z Vás, kteří mají o diskuzi zájem, ale nemohou se zúčastnit osobně, bude debatu vysílat ľivě na internetu, po celém světě, Audiovizuální centrum Silicon Hill (jak v televizní formě, tak pouze ve zvukové podobě pro pomalejąí připojení). Více o vysílání naleznete na adrese http://avc.sh.cvut.cz.

Na začátku debaty přednese kaľdý z hostů předem zadaný kratičký diskuzní příspěvek v rozsahu 3 minut. Poté začne diskuze k pěti stěľejním tématům: financování vysokých ąkol; motivace a úroveň pedagogických pracovníků; vize a cíle technického ąkolství v České republice; integrace vysokého ąkolství a průmyslu; role studentů v rozvoji vysokých ąkol. Ke konci bude prostor i na dotazy studentů. Vąechny informace naleznete a otázky do diskuze můľete pokládat na internetové stránce http://kracime.sh.cvut.cz.

Studentská unie ČVUT se těąí na Vaąi návątěvu.

Přidáno: 08.11.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.