Budějovický Mercury Indoor marathon startuje už v sobotu

Mercury maraton

České Budějovice / Třetí ročník netradičního běžeckého závodu v podzemních garážích obchodního centra Mercury v Českých Budějovicích odstartuje v sobotu 23. ledna v 11 hodin. Maraton je královská běžecká disciplína a i v Českých Budějovicích je o něj veliký zájem.

Závodit se bude na 666 metrů dlouhém okruhu, který musejí všichni závodníci absolvovat třiašedesátkrát. Startovní rošt má pouze 110 míst, ty jsou však už dlouho dopředu obsazená. „Při závodě rozhodně nebude pršet ani sněžit, závodníkům nebude foukat nepříjemný protivítr a dokonce nebude ani zima. Navíc se běží na trati s absolutně rovným profilem.“ Popisuje výhody, které lákají závodníky na start Petr Mach, jeden z organizátorů. „Zazávodit si v lednu v teple je jinak téměř nemožné,“ dodává Mach.

Do Českých Budějovic se chystá i extrémní běžec Michal Weiss, pro kterého to bude dobrá příprava před únorovým pouštním dobrodružstvím v Lybii. Weiss se prý dokonce chystá budějovický závod uběhnout s batohem na zádech, který je předepsanou výbavou na plánovaném Lybijském závodě. Maraton 2009Při Libyan Challenge bude muset po svých zdolat 205 km nonstop s povinnou výbavou a nejnutnějšími věcmi pro přežití čtyř dnů v poušti jihozápadní Sahary. V minulosti své běžecké expedice a závody podnikl v lokalitách jako jsou Himaláje, poblíž Annapurny, či v poušti Maroka při slavném Marathonu des Sables.

Na start se postaví také další z české špičky extrémních běžců, ultra maratónec Daniel Orálek, který budějovický závod vloni už vyhrál a přijede tedy svůj titul obhajovat. Orálkův čas byl minulý rok 2:38:23, bude ho chtít určitě ještě vylepšit. Závodit bude opět i Evžen Ge, Čech s čínskou krví a oblíbeným maskotem vránou Sárou. Kromě Orálka, Weisse a Evžena Ge se v podzemních garážích Mercury centra představí ještě další běžci z celé republiky a také z Polska a Slovenska.

Závodit se bude až v sobotu, ale už ve středu 20. ledna proběhne od 18 hodin přímo na trati maratonu neoficiální běžecký trénink a poslední příprava budějovických závodníků. Záštitu nad závodem převzal primátor města Českých Budějovic Mgr. Juraj Thoma a hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola. Více informací také na www.xstreamracing.com.

Přidáno: 18.01.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si