Brutální láska, oscarové hity nebo delegace hostů. Festival CINEMA MUNDI ještě nekončí!

Festival nejlepších filmů roku se překlenul do druhé poloviny. Leccos vám už sice uteklo, to ale nic nemění na tom, že i zbylé festivalové dny jsou pořádně nabité. Pořád na vás čekají zajímavé diskuse se zahraničními a domácími hosty a studentské koncerty.

Hned v pondělí máte poslední možnost potkat se s portugalským režisérem João Canijo. Na jeho film Krev mojí krve z autentických lisabonských ulic a historek můžete zajít v pondělí do Artu. Nenechte si ujít diskusi o brutální a násilné lásce a netradičních filmařských postupech. Silné portugalské drama letos soutěží o cenu festivalové poroty a zdatně tak vyvažuje Oscarem ověnčené snímky jako Argo nebo Lincoln.

Nejlepší film festivalu by na čsfd.cz nejspíš dostal tak šedesát procent, to nám ale nevadí,“ říká studentská porota a dodává, že výborných snímků je na festivalu víc než pouze ten vítězný. „Studenti filmovky jsou zvyklí na klidně pět filmů denně,“ tvrdí porotci. Jejich tempo ještě můžete dotáhnout, protože filmů bude na posledních festivalových dnech víc než dost – a pět skvělých snímků mezi nimi určitě najdete. Festivalové passy, tedy pět lístků za cenu čtyř, jsou stále v prodeji.

Pokud vás omrzí sezení v kině, můžete si jít zatancovat do klubu. Pondělní večer bude v klubu Mersey patřit latinskoamerickým i d'n'b rytmům. Maňana – den poté – do Mersey dorazí kráska Miss Expat 2012. Připravena navíc bude i ochutnávka lahůdek z různých zemí. Cvrčci a sarančata jako v sobotu večer to sice nebudou, i tak se ale můžete těšit na nezapomenutelné chuťové zážitky.
Vedle portugalského režiséra na festival dorazí i tvůrci z méně exotických zemí. Domácí režisér Jiří Chlumský představí s herečkou Kristýnou Liškou Bokovou svou novou komedii Martin a Venuše. Iveta Grófová do Brna přiveze na poslední festivalový den snímek Až do města Aš. Ve středu večer festival uzavře režisér Jiří Menzel.

Přidáno: 04.03.2013, Zdroj: CINEMA MUNDI Autor: Kateřina Špičáková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si