Brno navštíví význačné osobnosti

PEF MZLU

(Brno, 18. 2. 2009) Ve spojitosti s oslavami 50. výročí založení Provozně ekonomické fakulty MZLU v Brně (PEF) navštíví Brno a akademickou půdu PEF řada význačných osobností. Mimo jiné se bude možné setkat s ministrem financí, s vrchním ředitelem ČNB nebo členy Národní ekonomické rady vlády (NERV). Fakulta spolu s  projektem „Kabinet Havel – Úsvit v Čechách“ oslovila také Madeleine Albrightovou, bývalou ministryni zahraničních věcí Billa Clintona.

Na PEF v současné době vrcholí přípravy již tradiční mezinárodní konference s názvem Firma a konkurenční prostředí.stavkova Ta se koná 12. a 13. března 2009. „Zajímavou konfrontaci jistě nabídne vystoupení ministra financí Miroslava Kalouska, vrchního ředitele ČNB Vladimíra Tomšíka nebo členů NERVu Tomáše Sedláčka a Pavla Kohouta“, komentuje program oslav prof. Ing. Jana Stávková, CSc., děkanka PEF.

Mezi další události, kterými slaví fakulta své narozeniny, patří i blížící se fakultní Reprezentační ples (27. 2. 2009), celouniverzitní výstavu v Technickém muzeu v Brně nebo listopadový cyklus diskuzí s názvem Totalita vs. Demokracie, kde ve spolupráci s  projektem „Kabinet Havel – Úsvit v Čechách“ byla oslovena také Madeleine Albrightová.

Tento víkend se uskutečnilo první oficiální výroční setkání absolventů PEF všech ročníků, kterého se zúčastnili zejména absolventi z prvních let činnosti fakulty. Měli možnost se seznámit s novou moderní budovou PEF, vyzkoušet si elektronické znalostní testy nebo zažít na vlastní kůži virtuální laboratoř fungující na PEF. „Setkání s našimi absolventy nám udělalo velkou radost a bylo velmi inspirativní,“ chválí si děkanka fakulty Stávková. Vzhledem k ohlasu a zájmu se plánuje další společné setkání absolventů ještě na podzim tohoto roku.

PEF vznikla v roce 1959 jako první ekonomická fakulta na Moravě. Během svého 50letého vývoje fakulta prošla značným vývojem a v současné době nabízí 8 bakalářských, 5 magisterských a 3 doktorské studijní obory, v českém i anglickém jazyce. Další informace rádi poskytneme.

Přidáno: 19.02.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.