Brněnští ekonomové hledají novou cestu ekonomického růstu v Evropě

Ekonomové z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU) dosáhli významného úspěchu v soutěži o účast na projektu celoevropského významu. Jako jediní v České republice byli vybráni pro realizaci unikátního projektu s názvem Welfare, Wealth and Work for Europe. Cílem projektu je hledat novou cestu k ekonomickému růstu v Evropě. Jedná se o historicky nejrozsáhlejší výzkumný projekt v oblasti sociálních a humanitních věd podpořený z prostředků  Evropské unie.

Akademičtí ekonomové a výzkumníci z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně dosáhli významného úspěchu v soutěži o účast na projektu celoevropského významu.  Unikátní projekt s názvem Welfare, Wealth and Work for Europe, na jehož řešení se brněnští ekonomové podílí od letošního roku, si klade za cíl nalézt novou cestu k ekonomickému růstu Evropy, jenž bude respektovat požadavky dlouhodobé udržitelnosti, ekologické šetrnosti a sociálního smíru. Petr Rozmahel

Výzkumný projekt řešený v rámci 7. Rámcového programu spolufinancovaný Evropskou komisí představuje dosud nejrozsáhlejší projekt z hlediska jednorázově přidělených financí i rozsahu řešitelského konsorcia v oblasti sociálních a humanitních věd v Evropské unii. Díky dosavadní úspěšné spolupráci s hlavním garantem projektu, kterým je rakouský národní ústav pro ekonomický výzkum – WIFO Vienna, byli brněnští ekonomové z Mendelovy univerzity přijati za řádného partnera v konsorciu řešitelů sestávajícího 33 špičkových evropských výzkumných institucí a univerzit. Jedná se také o jediného zástupce České republiky v tomto konsorciu řešitelů. V rámci projektu se ekonomové z Mendelovy univerzity zaměřují roli a význam zemí střední a východní Evropy v procesu evropské integrace a na problémy spojené s rozšiřováním Evropské unie a Eurozóny.

„Účast na řešení projektu je pro nás oceněním za dosavadní výsledky ve výzkumné činnosti a dlouhodobou spolupráci s ostatními Evropskými institucemi, které se účastní projektu. Zároveň se jedná o závazek odvedení kvalitní práce s výsledky, které přispějí k dosažení hlavního cíle projektu, kterým je navržení strategie nastartování udržitelného ekonomického růstu v Evropě,“ řekl Petr Rozmahel, vedoucí řešitelského kolektivu Mendelovy univerzity v Brně.

Přidáno: 15.11.2012, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.