Brněnský MFF Cinema Mundi po pěti letech končí

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi ještě vloni věřili, že po jednoleté přestávce se jim podaří uspořádat v „novém kabátě“ šestý ročník festivalu. Ten by se v Brně býval konal právě v těchto dnech. Pro zajištění finančně nákladné akce se však nenašly potřebné prostředky, a proto je festivalový tým nucen ohlásit konec.

Ředitel Cinema Mundi Josef Čadík k tomu dodává: „Bohužel jsme k tomuto rozhodnutí byli donuceni okolnostmi. Snažili jsme se hledat různá řešení, jak festival zachránit. Mrzí nás, že dotace z Jihomoravského kraje byla z pro mě nejasných důvodů ukončena a že kulturní a politická situace ve městě Brně nám zkrátka není nakloněna. Ani současný dotační systém města Brna v oblasti kultury není nastaven tak, abychom se mohli ucházet o takový finanční obnos, který by byl pro mezinárodní festival adekvátní podporou.“

Jen za pět let existence se z festivalu Cinema Mundi stala největší filmová akce v Brně. V 615 představeních bylo uvedeno celkem 435 filmů z celého světa. Během pěti let navštívilo Cinema Mundi na 140 hostů z Česka a ze zahraničí. Za pět let existence se na festivalu podílelo přes 600 studentů, kteří tak získali cenné pracovní zkušenosti. Veškeré festivalové akce navštívilo téměř 59 000 diváků.

Organizátoři by přesto rádi poděkovali Jihomoravskému kraji, díky kterému se podařilo úspěšně zrealizovat všech pět ročníků. Velké poděkování patří také Masarykově univerzitě, která stála festivalu po celý čas věrně po boku. Poděkování však patří i všem ostatním, kteří s festivalem během jeho pěti ročníků spolupracovali a pomáhali mu úspěšně fungovat.

I přes oficiálně ohlášený konec organizátoři věří, že přijde čas, kdy bude lépe a k myšlence mezinárodního filmového festivalu v Brně se vrátí.

Přidáno: 29.02.2016, Zdroj: CinemaMundi Autor: PaeDr. Josef Čadík

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.