Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Živost, interaktivita, improvizace. Právě tak chutná divadelní káva, kterou umí ve výjimečném prostředí vybraných kaváren naservírovat pouze Brněnský Lunapark. Neváhejte pít až do dna!

Brněnský Lunapark si opět připravil téměř dva měsíce plné nevšední zábavy. Šestý ročník festivalu nabízí třicet večerů, během nichž patnáct kulturních kaváren pohostí osmnáct brněnských nezávislých divadel za bohatého hudebního doprovodu. Zahájení festivalu proběhne v úterý 7. dubna 2015 v Kavárně Kunštátská Trojka uvedením letošního prvního představení, kterého se ujme nové místní uskupení Storytelling. V rámci doprovodného programu vystoupí s žonglérským vystoupením Mistr ČR v žonglování s kužely Dominik Grohmann a hudební skupina Čohanas.

Začátek vždy v 18.00, účast i vstupné dobrovolné, zábava však jedinečná.

Lunapark servíruje zábavu až pod šálek či před půllitr.

Letošní novinkou budou jednotlivá představení místních sdružení Storytelling a Science slam Masarykovy univerzity. Storytelling sám s myšlenkou prezentace po kavárnách pracuje již ve svém základu a Science slam se snaží o zprostředkování vědeckých výsledků zábavnou formou neodborné veřejnosti. Brněnskému publiku se letos představí také koncept filmu Vážná známost aneb film ke kávě.

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě je multižánrovým festivalem, který se stal v Brně již známou jarní tradicí. Hlavní festivalová myšlenka spočívá v seznámení veřejnosti s nezávislými divadelními soubory i hudebními uskupeními ve spojení s živou kavárenskou kulturou města. Letos již po šesté prozáří vybrané kavárny, které v průběhu celého roku dávají místní nezřizované kulturní scéně prostor.

Zúčastněné divadelní soubory: divadlo Atelier, Divadlo Facka, Faux pas, Divadlo poPUD, Kabaret Sauvignon, Divadlo v karanténě, Improvizační večery FM (Filipa Tellera a Mirka Sykory), IMPRO DŽOW, Malé divadlo kjógenu, Služebníci lorda Alfréda, Hem´s, Divadlo KUFR, Divadlo Hysterie, Koráb, Ochotnický spolek Divadla Feste, Divadlo Bez Pravidel, Pavol Seriš a Storytelling

Zúčastněné kavárny: Anděl Café, Cafe Atlas, Galeryje9, Café Laundry, Café Mezzanine, Kavárna Anděl, Cafe Podnebi, Café Práh, Café Tungsram, Kafe do vany, Kabaret Špaček, Kavárna Kunštátská Trojka, Kunst, Tři ocásci, Zákoutí – Café – Bar – Galerie

Akce se koná pod záštitou sdružení Kulturárium z.s.

http://www.brnensky-lunapark.cz/

Přidáno: 03.04.2015, Zdroj: Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.