Britský magisterský program právě začíná!

Prague College, akademický partner Teesside University, nedávno zvolené Univerzitou roku ve Velké Británii, vítá své studenty v novém roce v plné síle.

Prague College právě spouští britský magisterský program  MSc International Management. První přednášky programu proběhnou 8. února 2010. Zahájit magisterské studium je možné dvakrát do roka, což zajišťuje přístupnost programu.

Typ a forma programu je kandidátům doporučena studijním poradcem po individuálním pohovoru, kde jsou zváženy požadavky na studium a schopnosti uchazečů.

Prestižní ocenění

Prague College nabízí bakalářské a magisterské programy partnerské Teesside Univerzity, kvalita výuky je zajištěna stejnými institucemi a odpovídá stejným standardům jako ve Velké Británii. Kromě zmíněného prestižního ocenění Univerzita roku 2009/10, se fakulta Business School univerzity Teesside dostala na první místo v žebříčku úspěšnosti zapojení studentů do praxe a zprostředkování kontaktu s budoucím zaměstnavatelem. Z pohledu studentů získala Teesside také titul nejlepší fakulty v oboru Art & Design. Oba tyto obory jsou v nabídce Prague College.

„Mimořádná ocenění akademického partnera znamenají mnoho pro naší britskou vysokou školu a její studenty. Fakt, že byla Teesside nominována v obou kategoriích byl úspěch, to že proměnila nominace ve vítězství je naprosto fenomenální. Jedná se o další potvrzení důkladné a kvalitní přípravy našich studentů pro profesionální uplatnění,“ říká Douglas Hajek, ředitel školy.

MSc International Management

V souvislosti se zahájením programu MSc International Managementu se ptáme Jeffa  A. Buehlera, head of Teaching na Prague College:

Můžete nám v krátkosti představit program MSc International Management?

Prague College“Program zahrnuje moduly kladoucí důraz na mezinárodní obchod a globalizaci, absolventi tím získají cenné manažerské zkušenosti. Studium je zaměřeno na široké uplatnění absolventů, zejména pro funkce střední a vyšší úrovně řízení různých druhů firem a organizací. Studium je postaveno na širokém obecném základu, na který navazuje rozsáhlá škála manažersko-ekonomických, interdisciplinárních a odborných předmětů.“

Můžete prozradit jména některých lektorů?

„Naši lektoři jsou zkušení odborníci z oblasti průmyslu a podnikání s vysokou akademickou kvalifikací. Mají zkušenosti s výukou, poradenstvím a jsou lídry ve vlastních společnostech, do výuky tak přináší důležité zkušenosti z praxe. Lektorem modulu „Strategie v mezinárodním podnikatelském prostředí“ je  Andrew Cousins, MBA, který zastává pozici principal lecturer na fakultě Business na Prague College.

Modul „Management výzkumu“ provádí Dr. Stefano Cavagnetto PhD, MA, který v roce 2008 založil výzkumní centrum na Prague College. Byl zvolen head of School of Business a head of School of IT& Computing. Stefano vystudoval filosofii a obhájil doktorát z filosofie (s vyznamenáním) na Amedeo Avogadro University ve Vercelli v Itálii. Jeho doktorát byl oceněn jako nejlepší dosažený titul v roce 2001.
Mezi další významné jména patří například Bruce Gahir,MSc, CIMA, PGCE, který je mimo jiné ve funkci principal lecturer pro fakultu obchodu a informačních technologií.“

Pro jakou cílovou studijní skupinu je program vhodný?

„Program je určen pro žadatele různého věku a profesního zázemí. Pro každého, kdo již pracuje nebo zamýšlí pracovní nasazení v oblasti vyššího managementu. Lidé hledající hlubší porozumění problematiky a praktické dovednosti, kteří si kladou za cíl růst ve svém výkonu a zkvalitnit svou kariéru. Ucházet se mohou mimo jiné studenti z veřejného i neziskového sektoru. Jedná se také o studenty s dobře zvládnutou odborností, kteří chtějí získat pracovní pozice ve vyšším managementu.

Podmínkou k přijetí je ukončené minimálně bakalářské vzdělání v jakémkoliv oboru a odpovídající úroveň anglického jazyka. Studenti oceňují na Prague College především nevšední možnost výběru ze dvou režimů studia. Intenzivním studiem je možné zvládnout program už během 12ti měsíců (full time studium). Pracující studenti mohou zvolit flexibilnější režim (part time studium) a dokončit tedy stadium za 24 měsíců.

Absolventi na Prague College, britské vysoké škole na Vinohradech, získávají mezinárodně uznávané tituly od Univerzity Teesside a zároveň studenti bakalářských programů využívají výhod statutu studenta. Výuka probíhá na třech fakultách: School of Business, School of IT & Computing a School of Art & Design. Lektoři na Prague College jsou odborníky doslova z celého světa. Profesní a kulturní různorodost vytvářejí podnětné prostředí pro tvorbu ve všech oborech a zapojením se do společných projektů umožňují jejich prolínání.

Přidáno: 08.01.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.