Brigády na léto v zahraničí – přivýdělek, praxe i zkušenosti

Většina studentů si brigády na léto shání zejména proto, aby si přivydělali nějakou tu korunu. Brigády ale nemusí být jen nudným přivýdělkem. Můžete se vypravit do zahraničí a využít zdejší přivýdělek jako praxi. Kromě toho zlepšíte i své jazykové umění, které již takovou dobu chátrá. Stačí si správně vybrat.

Shánět brigádu v zahraničí, kde se nejen napracujete, ale budete mít i chvíli volna na zábavu a zlepšování jazyka, není zrovna snadné. Jen málokdy se setkáte například s brigádou na poli nebo v lese, u které po pracovním dni ihned neusnete, a budete mít myšlenky ještě na něco jiného. Daleko lépe je tak vyhledávat pozice, kde přijdete do kontaktu s lidmi, jako jsou barmani, servírky, prodavači v obchodech apod. Pro ty, kteří nevěří své jazykové vybavenosti, jsou pak ideální středně komunikativní brigády jako au-pair či pouhá péče o děti či seniory.

Kde hledat brigády v zahraničí?

Ačkoliv by bylo lákavé rozjet se do světa a zkusit své štěstí přímo tam, kde se Vám zalíbí, není to ve většině případů možné. Je k tomu totiž zapotřebí dobrá znalost jazyka, peníze do začátku a hlavně odvaha. Může se totiž snadno stát, že brigádu neseženete a místo výdělku si domů přivezete prázdné kapsy.

Daleko přívětivější způsob představuje využití pracovních agentur, které brigády mezi zaměstnanci a studenty zprostředkovávají. Počítejte však s tím, že nejen Vy máte zájem o kvalitní brigádu a možná se tak ani pracovní agentuře nepodaří umístit všechny zájemce. Dejte si také pozor na podvodníky. Seznam pracovních agentur, které mají povolení zprostředkovávat práci v zahraničí, naleznete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Nemusíte se ale spoléhat pouze na agentury a na to, až Vám někdo práci sežene. Sami aktivně můžete hledat pracovní příležitosti po známých nebo prostřednictvím internetu. Například pracovní portál Flek.cz  zveřejňuje kromě prací a brigád v tuzemsku právě i celou řadu pracovních nabídek ze zahraničí.

Na co si dát pozor!

Obecně nejoblíbenějšími zeměmi pro brigády v zahraničí jsou státy jako Německo, Rakousko, Španělsko či Velká Británie. Velkou výhodou v těchto zemích je pak nejen snadná dostupnost, ale také fakt, že na krátkodobou brigádu nemusíte vyřizovat pracovní povolení. I v EU se ale budete muset registrovat k dani nebo získat číslo sociálního zabezpečení u svého zaměstnavatele.
Než tedy začnete obepisovat aktuální nabídky brigád v zahraničí, je dobré se informovat o tom, co je v příslušné zemi nutné vyřídit. Oběhání některých administrativních povinností Vám může totiž trvat i několik měsíců.

Přidáno: 22.06.2012, Zdroj: Flek.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.