Březen - SCHOLA NOVA: škola a vzdělávání

Využívání vědomostí a nabytých dovedností je základem úspěšného uplatnění v dnešní době, která klade značné nároky na rozvoj osobnosti každého jedince. Poptávka na trhu práce klade důraz na vyšší kvalifikaci nejen studentů, ale i lidí, kteří jsou již delší dobu výdělečně činní.

Novinky z oblasti školství a vzdělávání již tradičně v březnu představí a nabídne 12. ročník mezinárodního specializovaného veletrhu SCHOLA NOVA ve Veletržním paláci v Praze. V letošním roce ve dnech 8. - 10. března. Akce je určena pro odbornou i laickou veřejnost.

Na veletrhu se představí firmy, se kterými se návštěvníci měli příležitost seznámit na předcházejících ročnících jako firma Jelínek - TOP Produkt z Ostravy a MULTIP MORAVIA ze Studénky, které dodávají do škol především kvalitní školní a kancelářský nábytek, CCA Group z Prahy - informační a komunikační systémy nebo DATA-VIDEO-MEDIA, Praha - vybavení pracoven a tříd nejmodernější audiovizuální technikou, TERASOFT z Prahy s nejnovějšími výukovými programy nejen pro školy.

Návštěvníci uvidí i firmy zcela nové např. NTL Logistik, Holíč, Slovensko předvede pokusy z fyziky, novinkou budou pokusy z aerodynamiky, které ještě nikdy vystavovány nebyly. Cílem je zvýšit úroveň vyučování fyziky tak, aby se výuka fyziky díky těmto pomůckám stala nezapomenutelnou pro učitele i žáky. INSGRAF z Havířova, předvede nové barevné kombinace školního nábytku - školních lavic a židlí. Po rozšíření barevné škály si zákazníci mohou vybrat z mnoha barev pracovních ploch a 10 barev kovových konstrukcí nábytku. Firma PYTHAGO color, Německo  předvede potřeby pro volný čas a fa THORKA moderní pomůcky pro školy, KLARO, Praha úklidovou techniku a další.

Zejména studenti jistě ocení nabídky ke studiu na českých školách jako např. Soukromé vysoké škole ekonomických studií, Vysoké škole manažerské informatiky a ekonomiky, Anglo-americké vysoké škole, Bankovní akademii a dalších. Prezentovat své školy budou i zástupci z australských a britských škol různých typů. Nebudou chybět ani organizace, které zajišťují a zprostředkují pro absolventy a další zájemce práci a studium v zahraničí. Zástupci státní správy poradí, jak postupovat při získávání finační podpory z evropského sociálního fondu. Aktuální registr škol bude k dispozici pro návštěvníky ve stánku Ústavu pro informace ve vzdělávání - TAURIS.

Doprovodný program se bude věnovat zejména rozvoji vzdělávání v České republice, zavádění nového školského zákona do praxe, státním maturitám, vzdělávacím programům EU, státní informační politice ve vzdělávání, psychosociálním jevům ve školství a dalším aktuálním tématům. Samostatný blok by měl být věnován možnostem uplatnění absolventů na trhu práce a studiu na australských školách. Návštěvníky zveme k návštěvě veletrhu a aktivnímu zapojení do diskuzí k projednávaným tématům. Kompletní doprovodný ve formátu doc (cca 27 kB) si můžete stáhnout zde.

Provozní doba veletrhu denně od 9 do 17 h. Vstupné pro studenty 25,- Kč/os., hromadné vstupné 15,- Kč/os., pegagogický doprovod zdarma, dospělí 50,-Kč/os. Pro získání hromadné slevy je potřeba vyplnit a odeslat odpovědní lístek.

Autorka: Marcela Zelinková - Veletrhy Brno, a.s.

Přidáno: 24.01.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.