BORA BORA - Interview Kiril Džajkovski

Starmix - logo

TENTO ROK VYJÍMEČNÁ DVOJEDICE NEJLEPŠÍ LETNÍ PÁRTY

KLUB SASAZU PRAGUE

BUBENSKÉ NÁBŘEŽÍ 306, Praha 7

Speciální hvězda večera : Kiril Džajkovski + ESMA REGEPOVA feat. RAS TWEED feat. SERCUK ORCHESTRA (ELEKTRO BALKANIKA)

Pirates Island DJ’s :  DJ’s BON FINIX + TRIPMAIN, DJ JOHN CULTER, DJ TONY M

Interview – Kiril Džajkovski

Dobrý den, Kirile, jak víme, budete tu pro druhé, v loňském roce to byl velký úspěch, ale stále existuje mnoho lidí, kteří nevědí, jaký styl hudby produkujete.  Můžete nám k tomu říci více?

-Styl hudby co dělám, je kombinací elektra a makedonské etnické hudby a instrumentální hudby. Je to eklektická směs breakbeatu / dub / electro rytmů ovlivněná vlivy balkánské etnické hudby, v kombinaci s různými vokální prvky.

Slyšeli jsme, že na Balkáně jste jedním z nejpopulárnějších hudebníků a že na některých festivalech se shromáždí více než 50.000 lidí, jak je to se zbytkem světa?

-Prezentace tohoto projektu, a to zejména živá koncertní verze se postupně stěhuje za hranice balkánského regionu. Letos v létě hrajeme na několika velkých hudebních festivalech v západní Evropě a s Evropským vydáním prvního singlu z nového alba Raise Up Your Hand a vydáním dalšího singlu brzy poté, doufám, že dostaneme šanci přivést tuto hudbu a tento zvuk blíže širšímu, mezinárodnímu hudebnímu publiku.

Můžete nám říci, kde získáte inspiraci pro tento druh hudby?

-Od počátku své hudební kariéry jsem měl zájem v experimentování s elektronickými nástroji a samozřejmě moje první inspirace přišla s průkopnickým objevováním elektronických umělců jako Kraftwerk, Tangerine Dream, Jean Michel Jarre, Brian Eno. To vše se později vážněji projevilo s explozí klubové kultury a moderní elektroniky v devadesátých letech a to vše mě inspirovalo a ovlivnuje i to kam směřuji se svou hudbou dnes. Speciálně  jsem našel inspiraci v projektech, které měly i různé etnické vlivy  jako např.: Transglobal Underground, Leftfield a londýnsko- asijská undergroundová scéna.

Máte úžasnou směs zajímavých lidí co hrají a zpívají s vámi v kapele, kde jste hledat takové osobnosti?

-Jsem hrdý na fantastický a barvitý hudební tým, který se mnou živě vystupuje. Mám na pódiu velmi talentovaný mladý romský dechový soubor s názvem Serdzuk orchestra, také velmi talentovanou skupinu několika instrumentalistů, z nichž někteří jsou členy Makedonské Filharmonie, ale také uznávaní makedonští studioví hudebníci, a tentokrát mám dva velmi speciální hosty : ze Spojeného království, MC Ras Tweed (Kruder & Dorfmeister, Rockers Hi-Fi, Overproof Soundsystem) a poprvé mám tu čest vystupovat s legendární makedonskou zpěvačkou, královnou romské hudby, Esmou Redzepovou.

Řekněte nám něco více o svém novém albu a produkci filmové hudby.

-Nové album vyjde letos na podzim. Opět to bude kombinace elektroniky a etnických elementů, ale tentokrát s několika vokálnímy hosty z celého světa. Filmová hudba bude muset na chvíli počkat, protože budeme mít spoustu práce na turné během celého léta.

Jak se Vám líbilo v Praze v loňském roce, a co může publikum očekávat letos 18.6. v SaSaZu?

-Netřeba dodávat, že Praha je fantastické město. Strávil jsem trochu času v Praze během míchání soundtracku ve filmových ateliérech Barrandov již v roce 2004 a to bylo poprvé, co jsem měl možnost poznat toto nádherné zářivé a krásné místo. V loňském roce jsme měli skvělý koncert a těšíme se že si spolu s českým publikem zase užijeme trochu kouzla magické Prahy.

Děkujeme Vám za Váš čas a uvidíme se již velmi brzy.

Přidáno: 16.06.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si