Blíží se velké finále Miss Academia 2005

Již za necelý měsíc, konkrétně ve středu 6. dubna 2005, proběhne ve Velkém kině ve Zlíně finále tradiční soutěže o nej… vysokoškolačku České republiky. Vrcholí tedy nejen přípravy finalistek na slavnostní večer, ale také hlasování pomocí internetu a sms zpráv na stránkách soutěže www.missacademia.cz. Zde může každý pomoci své favoritce k titulu MISS ACADEMIA 2005 on-line nebo letos nově také k titulu MISS ACADEMIA 2005 sms. Na hlasující čekají atraktivní ceny v podobě čtvrtletního zapůjčení osobního vozu, dále luxusní psací potřeby nebo např. mobilní telefon.

Mezi 12 finalistkami jsou vysokoškolačky zastupující univerzity z Plzně, Prahy a Brna až po Olomouc, Ostravu a hostitelskou zlínskou univerzitu. Do finále se probojovaly dvě studentky ze Slovenska, které ale navštěvují vysoké školy v České republice. Jedná se o Katarinu Janouškovou a Janu Markovou. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně bude mít v boji o nej… vysokoškolačku svá dvě želízka v ohni, a to Darju Lešanskou z Fakulty managmentu a ekonomiky a Evu Chludovou z Fakulty technologické.

I letos bude při volbě kladen důraz především na intelekt a osobní kouzlo soutěžících dívek. Nebudou však chybět ani oblíbené disciplíny jako je módní přehlídka, volná disciplína či promenáda v plavkách. Průvodcem finalistek během slavnostního večera bude prima herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Porotu, v čele s prezidentem soutěže Doc. PhDr. Dušanem Pavlů Csc., tvoří jak zástupci akademické půdy tak odborníci na ženskou krásu. Dále bude sestavena novinářská porota, která zvolí MISS ACADEMIA 2005 press - dívku s největší šancí zaujmout zástupce médií a proniknout na titulní stránky.

Projekt již devátým rokem připravuje v rámci předmětu Komunikační agentura tým studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Každý rok probíhá soutěž v jiném stylu. Po pohádkovém ročníku 2003 a loňském dobrodružství v divočině, bude letošní rok ve znamení Jamese Bonda a hledání nové Bondgirl. Celou soutěž od počátku provází slogan „Nehledáme Halle Berry, Kim Basinger, Denise Richards ….. ale TEBE!“. Miss Academia 2005 musí mít nejen šarm a krásu, ale být také natolik zajímavá a chytrá, aby oslnila samotného Jamese Bonda.

Finalistky:

1- Jitka Putnarová - Univerzita obrany Brno
2 - Nina Pavelková - Univerzita Ostrava
3 - Eva Chludová - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
4 - Jana Marková - Univerzita Palackého v Olomouci
5 - Michaela Bahulová - Mendelova zemědělská a lesnická univerzita Brno
6 - Jitka Baná - Univerzita Palackého v Olomouci
7 - Darja Lešanovská - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
8 - Monika Birová - Západočeská univerzita v Plzni
9 - Ivana Čepelková - Česká zemědělská univerzita v Praze
10 - Katarina Janoušková - Masarykova univerzita v Brně
11 - Kateřina Říhová - Masarykova univerzita v Brně
12 - Veronika Zborníková - Západočeská univerzita v Plzni

 

 

Dosavadní vývoj soutěže:

V rámci kampaně bylo letos osloveno 153 fakult veřejných i soukromých univerzit. Celkem se přihlásilo 110 studentek z téměř všech univerzit České republiky. Největší počet přihlášených studentek je z  Prahy, dále byly hojně zastoupeny studentky z vysokých škol v Brně, Olomouci a Ostravě. Nechyběly také vysokoškolačky z Plzně a Zlína. V pátek 4. února proběhlo v Musiclandu A výběrové kolo, na němž bylo vybráno 12 kandidátek na nej vysokoškolačku České republiky. Porota složená z pedagogů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, zástupců partnerů projektu a zlínských fotografů hodnotila dívky nejen podle krásy těla ale i ducha. Pro dívky byly připraveny vědomostní a psychologické testy, dále rozhovor s porotou a také nezbytná promenáda v plavkách.

Časový harmonogram:

.odsazeni {width:300px;float:left;}

 

Přihlášky do Miss Academia 2005

15.12.2004 - 30.1.2005

Semifinále Miss Academia 2005

4.2.2005

Volba Miss Academia 2005 ON-LINE

4.2.2005 - 4.4.2005

Volba Miss Academia 2005 PRESS

4.2.2005 - 4.4.2005

Volba Miss Academia 2005 SMS

6.4.2005

Finále Miss Academia 2005

6.4.2005

 

Historie:

Vše začalo v roce 1997, kdy byla poprvé, tehdy jen v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické (ještě pod VUT Brno), zvolena nejsympatičtější studentka. Svou vlastní identitu si soutěž začala budovat od roku 1998. Studenti Institutu reklamní tvorby a marketingových komunikací ji začali pořádat pravidelně a soutěžícími byly studentky obou tehdejších zlínských fakult. V roce 2001 se poprvé zúčastnila Lucie Pletichová, která ve Zlíně nestudovala a informace si našla na internetu, soutěž vyhrála. To vzbudilo myšlenku realizovat projekt celorepublikově. Od roku 2002 probíhá Miss Academia České republiky. V tomto roce byla také zaregistrována ochranná známka MISS ACADEMIA, jejíž vlastníkem je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. V loňském roce získala soutěž mezinárodní charakter, neboť mohou soutěžit také studentky ze Slovenska.

Autorka: Kateřina Popová - MISS ACADEMIA

Přidáno: 30.03.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.