Běžci ČSOB se zúčastní Jizerské 50 a pomohou handicapovaným

Třináct zaměstnanců ČSOB 9. ledna 2011 poběží na závodu Jizerská 50 za Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové (VDV). Za každého běžce Československá obchodní banka, a. s. přispěje veřejné sbírce VDV „Dobra není nikdy dost“ stejnou částkou, jakou běžci uhradili za registraci. Zúčastnění sportovci jsou hnáni myšlenkou, že pomohou těm, kteří běhat nemohou a jsou odkázaní na cizí pomoc. Díky běžcům ČSOB lidé s handicapem získají pomoc v hodnotě 20 400 korun.

Běžci ČSOB takto navazují na letošní tradici běhu v Prague International Marathon za Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové. V tomto roce v půlmaratónu běželo 44 a na maratónu 20 zaměstnanců ČSOB. Díky jejich běhu Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové získal částku 81 440 korun na pomoc lidem s handicapem.

„Potěšila nás vlastní iniciativa zaměstnanců ČSOB běžet za VDV v Jizerské 50,“ řekla Eliška Freudlová, koordinátorka projektu Běžci dobré vůle VDV. „Věříme, že akce tohoto typu se stane inspirací pro další běžce, kteří by chtěli pohybem pomáhat handicapovaným,“ dodává Eliška Freudlová.

Finanční prostředky získané během závodu prostřednictvím běžců budou použity na nákup kompenzačních pomůcek (vozíků, sluchadel apod.) pro děti i dospělé se zdravotním handicapem. Každý, kdo chce běžce podpořit a přispět, může tak učinit prostřednictvím sbírkového účtu č. 625 625 625/0300. Více informací o běhu za Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové je na http://www.vdv.cz/aktuality/bezci-dobre-vule/.

Přidáno: 20.12.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.