Bestseller Žítkovské bohyně na Audioteka.cz – nechte si vyprávět příběh o tajemných ženách z Bílých Karpat

Velkou událostí na Audiotéce.cz je premiéra audio verze aktuálního knižního bestselleru Žítkovské bohyně autorky Kateřiny Tučkové. Audiokniha, kterou vydává Martin Pilař (ADK-Prague) ve spolupráci s nakladatelstvím Host, je  nyní také k dispozici pro stažení do aplikací Audiotéka v mobilních telefonech nebo na iPad, a také ve formátu MP3 do počítačů a MP3 přehrávačů – na www.audioteka.cz za 299 Kč. V elegantním balení můžete zakoupit verzi na CD MP3.

Fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie si získal značnou přízeň kritiky i čtenářů. Žítkovské bohyně se staly hitem letošního léta, záhy po svém vydání obsadily čela žebříčků nejprodávanějších tištěných i elektronických knih. Strhující interpretace Terezy Bebarové a Miroslava Táborského text obohacuje o další rozměr, více než dvanáctihodinový záznam si tak s chutí poslechnou nejen ti, kteří tragické osudy žen ovládajících umění „bohovat“ dosud neznají, ale i ti, kteří o nich už četli.  Audiokniha Žítkovské bohyně v produkci Martina Pilaře vznikla ve studiích ADK-Prague a natáčení si nenechala ujít ani autorka Kateřina Tučková.

Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci. Dora Idesová patří k posledním z rodu žítkovských bohyní. Jejich umění se však nenaučila, vystudovala etnografii a rozhodla se napsat o nich rozsáhlou vědeckou studii. Na konci devadesátých let objeví v pardubickém archivu ministerstva vnitra operativní svazek StB vedený na vnitřního nepřítele — její tetu, bohyni Surmenu. Dora rozplétá osudy žítkovských žen a s překvapením zjišťuje, že ačkoli se sama bohyní nestala, je i ona nedílnou součástí tajemné tradice…

foto: ADK-Prague, MP

Přidáno: 02.11.2012, Zdroj: Audioteka.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.