BENEFIČNÍ FILMOVÝ VEČER: „ JAK SE ŽIJE (nejen) VODICÍM PSŮM“

Napadlo vás někdy, jaké to je zavřít oči a spolehnout se na čtyřnohého průvodce? Co vodicí pes znamená pro člověka, který nevidí a jak se z něj stane nenahraditelný pomocník, a přítel, který dodává odvahu? To vše se dozvíte v letním kině na Dobráku. Přijďte na BENEFIČNÍ FILMOVÝ VEČER v úterý 27. srpna od 19:30 h
„JAK SE ŽIJE (nejen) VODICÍM PSŮM“

Program:

Od 19:30 Prezentace občanského sdružení Vodicí pes, o. s. a Školy pro výcvik vodicích psů Milana Dvořáka.
Koncerty a vystoupení:

Andrea Buršová se smyčcovýmkvartetem Indigo Quartet a Zdeňkem Králem.
Eva Vrbková - autorské písně za doprovodu violoncella Adriany Voráčkové a harfy.
Pavel Tomeš – stand-up NaMikrofon.

Od 21:00 Promítání francouzského filmu NEDOTKNUTELNÍ - film o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může fungovat. Dvojice režisérů Oliviera Nakache a Érica Toledana se volně inspirovala osudem někdejšího obchodníka se šampaňským Phillipa Pozzo di Borgo.

Vstupné na celý večer: 90 Kč

VÝTĚŽEK PODPOŘÍ VÝCHOVU A VÝCVIK VODICÍCH PSŮ A AKTIVITY OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ VODICÍ PES.

 

 VYSTUPUJÍCÍ

Andrea Buršová
Herečka brněnského Divadla Husa na provázku a šansoniérka. Od roku 2007 spolupracuje také s vídeňským divadlem Theater Brett. Hudebně vystupuje s pianistou a skladatelem Zdeňkem Králem a smyčcovým kvartetem Indigo Quartet. Společně vydali v roce 2012 album s názvem Nůž na ticho, které obsahuje především zhudebněnou poezii.

Eva Vrbková
Od roku 1997 je herečkou Divadla Husa na Provázku. Objevila se i ve filmových rolích: Pravidla lži, Muži v říji, Rodina je základ státu (nominace na Českého lva). Nyní spolupracuje s činohrou Národního divadla v Praze a s Divadlem Komedie. V rámci Shakespearovských slavností 2013 alternuje s Vandou Hybnerovou v inscenaci Sen noci svatojánské. V současné době se také věnuje zpěvu a skládání
písní.

Pavel Tomeš
Publicista, stand-up komik a reklamní textař. Dříve pracoval jako editor v deníku Rovnost a týdeníku Sedmička, kde vycházely jeho fejetony. V roce 2010 vyšla jeho první sbírka fejetonů Facky z Marsu a v roce 2012 na ni navázaly Zápisky malého tyranosaura. Vystupuje v stand-up pořadech Na stojáka a NaMikrofon.

Přidáno: 12.07.2013, Zdroj: O.S. Vodící pes

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.