Bankovní institut vysoká škola – přijďte se přesvědčit na den otevřených dveří

8. září 2010 -  den otevřených dveří

Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ) je nejstarší českou soukromou vysokou školou. Působí v oblasti vzdělávání a výzkumu již deset let. Škola je součástí Německého holdingu COGNOS AG, který  sdružuje dalších 10 mezinárodních institucí poskytujících vzdělání v různých oblastech a úrovních. V současné době se na vytváření špičkového pedagogického  a výzkumného centra v České republice podílí více než 400 vysokoškolských pedagogů a 5500 studentů.

Obory BIVŠ

Nabídka oborů BIVŠ se rozvíjí dle potřeb finančního, bankovního a podnikatelského odvětví. Reflektuje tak potřeby vzniklé v praxi. V současné době nabízí bakalářské obory:
Bankovní management (v českém, anglickém a ruském jazyce), Oceňování majetku, Veřejnou správu a EU, Ekonomiku a management malého a středního podnikání, Ekonomiku a management zdravotních a sociálních služeb, Pojišťovnictví, Informační technologie.
V rámci svých magisterských navazujících oborů je možné studovat i specializace. Obor Finance tak nabízí až 5 variant zaměření absolventů. Druhý obor, který navazuje na několik našich bakalářských oborů je Informační technologie a management.

Zahraniční studium

Pro nadcházející akademický rok připravila BIVŠ zájemcům o studium cestovního ruchu, médií a marketingu ve spolupráci s Vysokou školou cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství a německou akademií AMAK AG při Vysoké škole Mittweida zajímavé překvapení. Po dvouletém přípravném studiu na BIVŠ se mohou uchazeči přihlásit do třetího ročníku bakalářského studia na německé  vysoké škole Mittweida v oboru Business Management ve specializacích Cestovní ruch, hotelnictví a eventy a Média, branding a marketing. A tento třetí ročník je bezplatný.

Vzdělávací kurzy

Pro širší veřejnost připravuje BIVŠ vzdělávací monotematické kurzy zaměřené především na oblast financí, bankovnictví a pojišťovnictví. Dále nabízí kurzy v oblasti firemní i neziskové sféry, osobnostního a manažerského rozvoje, IT, práva a jazykové kurzy. Aktuální nabídka kurzů a seminářů je zveřejněna na internetových stránkách instituce www.bivs.cz.

Rozvoj vědy a výzkumu

Bankovní institut vysoká škola, a.s. se řadí k vysokoškolským institucím, které se ve své činnosti nezaměřují výlučně na „produkci absolventů“, ale věnuje velkou pozornost i rozvíjení vědy a výzkumu. Proto se pracovníci vysoké školy v celé její historii podíleli na řadě evropských projektů, které přispěly např. k aplikaci evropských norem platebního styku do českých poměrů, posílení evropského rozměru vzdělávání bankovních odborníků a odborníků pro kapitálový trh, ale i zdánlivě tak odtažitých témat, jako je posílení schopnosti nezaměstnaných najít si odpovídající práci. Tomuto aktuálnímu tématu byl věnován poslední projekt JobTool.

Mezinárodní rozvoj a členství v organizacích

Bankovní institut vysoká škola je orientována na studenty a umí distribuovat své know-how do celého světa. Regionální pobočky má v několika státech Evropy. Je členem mezinárodních organizací EBTN (European Banking Training Network), IFCEB (International Foundation for Computer – based Education), členem AIVD (Asociace institucí vzdělávaní dospělých), ČAVIVS (České asociace vzdělávacích institucí veřejné správy) a ČMA (České manažerské asociace). Jako jediná soukromá vysoká škola je členem ČBA (České bankovní asociace).

BIVŠ podporuje také výtvarné a dobročinné projekty, místní studenti mohou být na svou alma mater právem hrdi. Škola je také kompletně bezbariérová. Ti, kteří se studiem váhají, nebo se rozhodují na poslední chvíli, možná ocení následující informaci. Do letošního podzimního semestru se mohou přihlásit ještě během září. Zájemci se mohou přesvědčit osobně dne 8. září na dni otevřených dveří od 13 do 17 hod. Vice informací lze samozřejmě najít na webové stránce školy www.bivs.cz.

Přidáno: 26.08.2010, Zdroj: Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si