BANKOVNÍ AKADEMIE - moderní střední škola s 15letou tradicí

Studenti se účastní řady akcí: odborné exkurze, lyžařský kurz, ples, sportovní dny, sportovně turistický kurz, studijní poznávací zájezdy, atd.

Obor Bankovnictví a pojišťovnictví 63-43-M/001

- čtyřleté denní studium ukončené maturitou
- otevírané třídy ve školním roce 2008/2009: 2 třídy po 25 žácích.

- odborná výuka již od 1. ročníku
- 90 % absolventů pokračuje ve studiu na vysoké škole
- možnost získání praktických dovedností ve fiktivní bance

Profilové předměty: bankovnictví, pojišťovnictví, ekonomika, účetnictví a vedení podniku, odborná praxe ve finanční sféře

Uplatnění absolventa:
Absolvent má obecné kvalifikační předpoklady pro práci v bance, v oblasti pojišťovnictví nebo finančních divizí větších firem, případně kdekoli v oblasti účetnictví. Zároveň absolvent získává složením maturitní zkoušky úplné střední odborné vzdělání pro finanční sektor. To mu umožňuje ucházet se o studium na vysokých školách především ekonomického směru a práva a vytváří mu i podmínky pro získání oprávnění k podnikatelské činnosti.

Při škole funguje Banka Academia jako fiktivní komerční banka, která simuluje bankovní provoz při využití bankovního softwaru pro širokou klientelu fiktivních firem nejrůznějších škol v České republice.


Obor Ekonomické lyceum 78-42-M/002 zaměření Marketingová komunikace

- čtyřleté denní studium ukončené maturitou
- otevírané třídy ve školním roce 2008/2009: 2 třídy po 25 žácích.

- nový zajímavý studijní obor se zaměřením na reklamu a PR
- velký výběr při volbě cizích jazyků
- studium pro přípravu na vysokou školu

Profilové předměty: reklama, marketing, public relations a média, prezentační techniky, základy tvůrčího psaní, odborná praxe v oblasti marketingu a médií


Uplatnění absolventa:
Absolventi Ekonomického lycea jsou soběstační při uplatnění na trhu práce, mají širší rozhled díky všeobecně zaměřenému základu, ale zároveň mohou využívat výhod odborného vzdělání, které je u zaměstnavatelů oceňováno. Výborné uplatnění mají zejména v marketingových agenturách či marketingových odděleních národních a nadnárodních společností, zároveň bývají vyhledáváni reklamními a mediálními agenturami.

BANKOVNÍ AKADEMIE jako jediná střední odborná škola v ČR nabízíme Ekonomické lyceum s atraktivním zaměřením na marketingovou komunikaci.


Přijímáme bez přijímacích zkoušek s přihlédnutím k prospěchu ze ZŠ!!!

Přijímací řízení: dle pokynů MŠMT ČR, přihlášky potvrzené základní školou (potvrzení lékaře není nutné) se podávají do 15. 3. 2008, později na základě dohody se studijním oddělením školy.


Zaujala Vás BANKOVNÍ AKADEMIE? Přijďte se podívat na Dny otevřených dveří:
7. 11. (13,00 – 19,00 h)
8. 12. (10,00 – 13,00 h)
17. 1. 2008 (13,00 – 19,00 h).


Autorka: Ing. Martina Koutná - BANKOVNÍ AKADEMIE
Přidáno: 25.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.