Babický Trail ¼ Maraton pomůže handicapovaným

18. září 2011 se uskuteční první ročník běžeckého závodu Babickým lesem. Trasu 10.549 m poběží více než 100 závodníků, děti budou soutěžit ve zvláštních kategoriích na 400 a 800 m. Občanské sdružení SK Babice, které závod pořádá, se rozhodlo běh spojit s charitou. Výtěžek z běhu půjde na pomoc handicapovaným prostřednictvím Nadace Olgy Havlové.

Nadace Olgy Havlové obdrží jednu korunu za každý naběhaný kilometr v rámci přípravy běžců na tento závod. Babický trail maraton„Obdivujeme to, že obyvatelé obce se dokázali semknout a uspořádat akci, která není jen sama pro sebe,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Peníze, které se vyberou, použijeme na nákup nezbytných zdravotnických pomůcek pro děti se zdravotním postižením, například digitálních sluchadel pro neslyšící či invalidních vozíků“, dodává M. Černá.

Sdružení SK Babice usiluje o integraci sportů do běžného života. Proto cílem akce je uspořádat závod, který přitáhne běžce různých schopností i zálib od zkušených vytrvalců po úplné začátečníky. „Vybrali jsme trasu čtvrtmaratonu,  protože se asi nejvíc hodí pro tu všehochuť lidí, která se v Babicích může sejít,” říká David Volenec, iniciátor běhu. Kromě hlavního závodu je možné trasu Babickým lesem zdolat také ve dvou jako rodinná, týmová, či jiná štafeta. Předškolní děti poběží 400 m a školáci 800 m. „Kromě “závodníků” lákáme ale i diváky, rodiny běžců, prostě každého, kdo má zájem strávit pohodový, ale aktivní den ve vesnici na kraji Prahy, tedy v oblasti, které jsou často zaměňovány za jakési pražské noclehárny. Snažíme se, aby ve startovním poli nechyběli mediálně známější  osobnosti, které nám ještě více pomáhají inspirovat k pravidelnému sportování, chození do přírody a vůbec aktivnímu stylu života,“ dodává D. Volenec.

„Běh vždycky vrací víc, než bere, a když si užíváte takový zdravý a spokojený život, myslíte většinou i na ty, kteří tuto možnost nemají,“ vysvětluje spojení běhu s charitou David Volenec. „Proto jsme přemýšleli, jakým způsobem pomoci v rámci čtvrtmaratonu i těm, kteří běhat nemohou, a jsme strašně rádi, že jsme oslovili právě Nadaci Olgy Havlové. Ceníme si toho, že neváhali podpořit akci v jejím prvním ročníku a pomohli i materiálně, například odměnami pro děti, které si v závodě mohou vyběhat. Takové pomoci si velmi vážíme,” doplňuje D. Volenec.

Běh startuje v neděli 18. 9. 2011 v 11 hodin na fotbalovém hřišti FC Babice u Říčan.  Děti vybíhají už v 10.15 a 10.30. Registrovat se na závod je možné prostřednictvím www.babice.sk do 17.9. a ještě přímo na místě v den závodu do 10 hodin. Přispět handicapovaným mohou i diváci zakoupením srdíček do klopy či zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS VDV na číslo 87777. 

www.vdv.cz

Přidáno: 06.09.2011, Zdroj: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.