Až 15 000 studentů bude soutěžit v piškvorkách

pIškQorky

Brno, 7. 10. 2009 - Právě v těchto dnech odstartoval v celé České republice 2. ročník historicky největšího turnaje v oblíbené školní hře – piškvorkách – pIšQworky 2009. Navazuje přitom na úspěšný loňský ročník, kterého se zúčastnilo přes 13 tisíc středoškolských studentů. Z učiteli tradičně potlačované hry se tak stává oficiální soutěžní disciplína.

„Již během loňského finále jsme zaznamenali několik proseb o uspořádání dalších ročníků a založení nové tradice. Rádi jsme je vyslyšeli a zároveň tak dali možnost na odplatu všem, kterým se vloni nedařilo. Navíc jsou podle nás piškvorky ideální disciplínou, která pomáhá zlepšovat logické myšlení, tak jako například šachy,“ vysvětluje motivaci pořadatelů Roman Cholasta z občanského sdružení Student Cyber Games. Vzhledem k mnoha turnajovým novinkám, včetně zjednodušení pravidel, přitom letos pořadatelé očekávají ještě vyšší účast než vloni – až 15 tisíc soutěžících.

Z každé školy se tři pětičlenné týmy, které se přihlásí do 27. října, zúčastní jednoho z osmdesáti oblastních turnajů. Ta nejlepší družstva se potom střetnou v krajském kole, na jejichž vítěze čeká celorepublikové finále 11. prosince na brněnském Gymnáziu Matyáše Lercha. Organizátorský tým, tvořený z velké většiny studenty brněnské Masarykovy univerzity, si pro úspěšné piškvorkáře přichystal věcné ceny za více než 200 tisíc korun! Hlavní cenou pro vítězný tým je zábavné odpoledne v adrenalinovém parku. Každý účastník pIšQworek 2009 navíc obdrží originální fix Liner Centropen s logem soutěže.

„V loňském roce vzali učitelé piškvorky na milost a mnohdy i oprášili vzpomínku na svá školní léta. Pevně věříme, že se v letošním roce zapojí ještě aktivněji a pomohou tak dalšímu rozvoji alternativního soutěžení v Čechách,“ uzavírá Cholasta.

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar. Dnes v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně.

Další informace:
Martin Šmoldas
Mediální centrum SCG
Tel.: 776704759
e-mai: smoldas@scg.cz
www.pisqworky.cz

Přidáno: 07.10.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.