Audioknižní verze světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel vychází současně s papírovou knihou – v Česku poprvé!

Bestseller, kterého se jenom ve Švédsku prodalo přes jeden milion výtisků a který dosahuje rekordních prodejů i na dalších trzích – byl přeložen do více než 30 jazyků – přichází i k nám. České vydání je výjimečné i tím, že nakladatelství Panteon na trh uvádí rovnou dvě verze, papírovou knihu a elektronickou audioknihu v podání Martina Stránského, distribuovanou exkluzivně pomocí služby Audiotéka.cz.

Na českém audioknižním trhu tak Stoletý stařík získává důležité prvenství. Jde o vůbec první významný titul, který je v audio verzi dostupný současně s vydáním papírové knihy. Audioknihy tvoří u nás pouze nepatrný zlomek knižního trhu, jak co se týče obratu, tak i v šíři nabízených titulů. Na zahraničních vyspělých knižních trzích jde přitom o naprosto běžnou praxi, že nakladatelé v Německu, Francii, Velké Británii či USA nabízejí zákazníkům audio jako alternativu k papírové verzi svých novinek.

Letošní podzim by ale mohl být přelomovým. I čeští nakladatelé si začínají uvědomovat potenciál audioknih a vnímají rostoucí poptávku zejména ve spojitosti s možností digitální distribuce. Hlavním tahounem revoluce na audioknižním trhu je služba Audiotéka.cz, která poskytuje uživatelům platformu umožňující audioknihy mít neustále při sobě a konzumovat je na stále populárnějších chytrých mobilních telefonech a tabletech. Audiotéka.cz ve spolupráci s nakladateli nabídne posluchačům některé z nejočekávanějších knižních bestsellerů podzimu. Po Stoletém staříkovi se připravují audioverze novinek Michala Viewegha Mráz přichází z hradu a hvězdy severské krimi Larse Keplera Svědkyně ohně.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Bývalý švédský novinář a televizní producent Jonas Jonasson ve své románové prvotině Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století. Kritici i čtenáři se vzácně shodují na tom, že Jonas Jonasson stvořil fenomenální knihu – inteligentní, duchaplnou a přitom velice vtipnou a zábavnou. Téměř třináctihodinovou audioknihu čte Martin Stránský.

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány. Jednoduše zmizí. A brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět…

Přidáno: 26.09.2012, Zdroj: Audioteka.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.