Arch vyhrál duel v Bratislavě před 100.000 diváky

Red Bull Air RaceRed Bull Air Race Bratislava Duel – největší venkovní akce v historii Slovenska!

Rakušan Hannes Arch porazil Maďara Petera Besenyeiho v okázalé podívané těsně nad hladinou Dunaje před zraky 100.000 diváků. Nájezdová rychlost těchto dvou pilotů do brány otevírající 3100 metrů dlouhou trať dosáhla rychlosti 400 km/h a při manévru „poloviční kubánská osmička“ se maximální přetížení vyšplhalo až na 12 G.

Hannes zvítězil v Red Bull Air Race Bratislava Duelu s časem 35,54 vteřin oproti Peterovým 36,95. „Byl jsem ohromen davy lidí v Bratislavě, atmosféra byla fantastická,“ řekl Hannes po přistání. Přestože Peter zlepšil svůj čas ve druhém kole téměř o vteřinu, soupěř byl prostě rychlejší. „Chtěl jsem vyhrát, ale bohužel moje letadlo není na sto procent v pořádku. Ale Hannes byl dnes tak jako tak velmi dobrý,“ řekl Peter. „Důležitější je, že jsme si to oba velice užili a doufáme, že si ještě někdy v Bratislavě zalétáme.“

Ale nejen pilotům se líbilo nedělní odpoledne u řeky Dunaj. Desítky tisíc lidí na obou březích i střechách budov, země jako zastavená díky zácpám na silnicích a chodnících, pouze úžasné výkony obou pilotů ve vzduchu. Kromě nich mohli diváci shlédnout také vystoupení akrobatické letky Flying Bulls. Dle oficiálních zdrojů se jednalo o největší outdoorový event v historii Slovenska!

Pro více informací můžete navštívit www.redbullairrace.com/bratislava.

Přidáno: 11.08.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.