Aplikace na vytváření testů Testmir, neboli „svět testů“

Vzdelani

Chtěli byste vytvářet testy pro své žáky a studenty, jen pro to nemáte ten správný nástroj? Právě pro vás je určený nový projekt Testmir. Testy na Testmiru jsou určené především k upevňování probírané látky, vaši studenti si tak díky němu budou moci zopakovat učivo a připravit se na zkoušku.

Zadáte-li vyhledávací dotaz „test“ například do Google, nabídnou se vám stovky stránek, které obsahují testy. Testmir se však od většiny těchto stránek liší tím, že jeho účelem není shromažďovat všemožné testy pro veřejnost, ale primárně je určen pro vzdělávací instituce – ať již se jedná o školy či jiná školící zařízení. Využít ho však může i jakákoli firma, která chce svým zaměstnancům poskytnout možnost testování znalostí.Testmir

Principem fungování jsou uzavřené účty pro vytváření vlastních testů. Přístup k testům mají pouze uživatelé, jimž jsou testy určeny, a to na základě použití tajného klíče, jenž jim zašle administrátor účtu.

Příklad využití Testmiru v reálu je následující – škola si zde zřídí jeden účet, jehož administrátorem bude zodpovědná osoba, která bude přidělovat práva jednotlivým učitelům. Ti vytvářejí testy pro jednotlivé třídy. Žáci se po přihlášení a zadání kódu dostanou k testu a potom už mohou procvičovat, co se v hodinách naučili.

Ovládání Testmiru je velmi přehledné a intuitivní. K dispozici jsou i instruktážní videa, která vás provedou užíváním aplikace krok za krokem – od registrace až po vytvoření testu. Výhodou také je, že Testmir umožňuje prohlídnout si prostředí nanečisto bez nutnosti registrace pomocí ukázkových účtů.

Nesmíme zapomenout zmínit, co vás bude vytváření testů stát. Prostor na Testmíru je pronajímán, nyní je cena stanovená na 150 Kč pro první měsíc používání, každý další měsíc vás pak vyjde na 300 Kč.

Aplikace je to zajímavá a jistě i pro mnohé přínosná. Sám autor aplikace Josef Chmel podotýká, že projekt je teprve na počátku a mnohá vylepšení jej teprve čekají. Přivítali bychom například možnost psát k jednotlivým testům komentáře, či zobrazování statistik úspěšnosti při minulých pokusech. Doufáme jen, že při svém rozvoji neztratí svou jednoduchost.


Přidáno: 07.09.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Jana Zmrzlíková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.