Anglo-Americké vzdělání pár kroků od Karlova mostu

Anglo-americká vysoká škola, o.p.s.

Již 19 let nabízí ANGLO-AMERICKÁ VYSOKÁ ŠKOLA, o.p.s. (AAVŠ), nejstarší soukromá vysoká škola v České republice, kvalitní vysokoškolské vzdělání v angličtině. Sídlí v historickém paláci Maltézských rytířů nedaleko Karlova mostu. Svým multikulturním založením a komorním studijním prostředím vytváří AAVŠ jedinečný prostor pro kvalitní vzdělání. V současné době má Anglo-americká vysoká škola přes 400 studentů.

Studenti a přednášející

Od svého založení v roce 1990 na AAVŠ studovali a studují posluchači z více než šesti desítek zemí celého světa. Rovněž struktura přednášejících je mezinárodní. Na AAVŠ působí odborníci s doktoráty z Harvardu, Yale, Stanfordu a dalších prestižních univerzit. Absolventi školy se úspěšně uplatnili a uplatňují na domácím trhu i v zahraničí, ať už na prestižních univerzitách jako UC Berkeley nebo v mezinárodních firmách, organizacích, diplomacii a jinde.

Široká škála oborů

AAVŠ nabízí akreditované bakalářské a magisterské programy v následujících oborech:
- Ekonomika a management (Business Administration)
- Humanitní studium a společenské vědy (Humanities & Social Studies)
- Mezinárodní vztahy a diplomacie (International Relations & Diplomacy)
- Komparativní právo (Law) – validováno The University of Wales

Všechny programy mají plnou akreditaci českého ministerstva školství s Anglo-americká vysoká škola - studentivýjimkou komparativního práva - zde diplom uděluje University of Wales a akreditace je britská.

Anglo-americký studijní systém

Smyslem vyučovaných oborů je předat studentům praktické vědomosti a dovednosti, se kterými najdou uplatnění jako vedoucí osobnosti i odborníci ve svých profesích. AAVŠ vytváří interaktivní prostředí pro své studenty v užších studijních skupinách, kde je kladen důraz na nezávislé myšlení a přesné uvažování, na vytříbení dovedností psaného projevu a praktické a tvůrčí uplatnění získaných znalostí a dovedností.

Studium v zahraničí

Studenti mají možnost absolvovat část studia na některé z partnerských univerzit, např. Central Michigan University nebo University of Hawaii v Hilo (USA). Současně je AAVŠ zapojena do programu ERASMUS, který umožňuje studentům výměnné pobyty na evropských univerzitách.

Prestižní MBA

Anglo-americká vysoká škola rovněž nabízí prestižní MBA program ve spolupráci s Argyros School of Business and Economics na Chapman University. Chapman MBA je nositelem nejvyšší světové akreditace AACBS, kterou se může pochlubit pouhých 540 ekonomických škol z celkového počtu zhruba 8000. Program je ze 60 % zajišťován přímo profesorským sborem z Chapman University, o jehož špičkové odbornosti svědčí mimo jiné přítomnost Dr. Verona L. Smithe, laureáta Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2002, který se sám podílel na rozvoji MBA programu.

Přípravné kurzy angličtiny

AAVŠ rovněž nabízí přípravné kurzy angličtiny ke zkouškám na vysoké školy. Anglo-americká vysoká škola - studenti 2Kurzy probíhají od února do května a jsou zakončeny závěrečnou zkouškou. Studenti, kteří kurz úspěšně absolvují nebudou muset předkládat v rámci přijímacího řízení na AAVŠ žádnou další jazykovou zkoušku (TOEFL, FCE atd).

Dny otevřených dveří

Zájemci o studium se také mohou zúčastnit tzv. „otevřených přednášek“ (Open Lectures) ze všech oborů, které AAVŠ nabízí. Budoucí studenti tak mají jedinečnou možnost na vlastní kůži poznat způsob výuky, studijní prostředí i atmosféru školy. Přednášky jsou zájemcům otevřeny na přelomu února a března. Více informací na www.aauni.edu.

Redaktorka magazínu SAN – Studium a vzdělávání hovořila se studentkou druhého ročníku bakalářského studia Humanities, Society & Culture na Anglo-americké vysoké škole o.p.s Borkou Lješković a Zdeňkem Johanovským, který na stejné škole dokončuje bakalářský program Business Admisnistration.

Borko a Zdeňku, oba studujete bakalářské programy. Z jakého důvodu jste si z dnešní obrovské nabídky škol vybrali právě Anglo-americkou vysokou školu?

Borka: „Důkladně jsem se informovala o možnostech studia na různých vysokých školách. Anglo-americká vysoká škola - Borka a ZdeněkPo setkání s bývalým studentem AAVŠ jsem byla příjemně překvapená, že AAVŠ skutečně naplňuje učební filosofii, ke které se hlásí. Nejvíce mě lákaly anglo-americký studijní systém, moderní formy výuky a malé studijní skupiny. Hledala jsem takovou vysokou školu, která nabízí vysoký stupeň interakce mezi studenty a učiteli a kde získám praktické znalosti a dovednosti.“

Zdeněk: „Po maturitě jsem věděl, že bych potřeboval zlepšit svoji angličtinu a zároveň jsem se rozmýšlel, jakou vysokou školu bych mohl studovat. Shodou náhod jsem na internetu objevil právě Anglo-americkou vysokou školu a hned mne zaujal bakalářský program Business Administration, který tato škola nabízí a když jsem zjistil, že studium je v angličtině, tak bylo v podstatě rozhodnuto. Tato škola mi umožnila to, co jsem chtěl, a sice naučit se výborně anglicky a zároveň studovat to, co mne zajímá. Je jasné, že angličtina je světový jazyk číslo jedna a v dnešní době je téměř nutností tento jazyk ovládat. Když se k tomu ještě přidá kvalitní vysokoškolské vzdělání, tak vyhlídky na budoucí uplatnění jsou velice slibné. To byly hlavní důvody, které mne přivedly právě na AAVŠ.“

Borka: „Pro mě bylo studium v angličtině jasnou volbou. Každý den komunikujeme anglicky ať už na formální úrovni s učiteli či neformální se spolužáky. Píšeme řadu esejů, což je skvělé pro zdokonalování písemného projevu. Chtěla bych pracovat v mezinárodním prostředí a myslím, že AAVŠ mi poskytne solidní základy – kromě vzdělání i perfektní angličtinu a přímou zkušenost s lidmi s různým kulturním zázemím.“

Splnila se vaše očekávání? Je něco co vás na AAVŠ překvapilo?

Borka: „Ano, splnila! Dříve jsem studovala na Bělehradské univerzitě, což je velmi prestižní univerzita s kvalitními pedagogy. Avšak systém studia, který je srovnatelný s tradičním systémem českých vysokých škol, se od AAVŠ velmi liší. Za největší pozitiva AAVŠ považuji způsob výuky a také přístup učitelů, kteří se snaží každého z nás motivovat a podporovat. V takovém prostředí se člověk daleko lépe rozvíjí.“

Zdeněk: „Přístup učitelů překvapil i mne. Jednají s námi jako s rovnocennými partnery. Stejně tak i ostatní zaměstnanci školy, je vidět, že studenti jsou pro ně na prvním místě. AAVŠ určitě splnila moje očekávání. Dále mne překvapilo prostředí a atmosféra, která na člověka ve škole působí. Další pozitivní věcí je národnostní složení studentů, kdy člověk pozná spolužáky z jiného kulturního prostředí, což je určitě výborná zkušenost, která se hodí i do budoucího profesního uplatnění.“

Jak vidíte svou budoucnost po ukončení studia?

Borka: „Mám za sebou několik kurzů z kultury a umění a myslím, že bych se v rámci svého magisterského studia chtěla věnovat právě této oblasti. Každopádně budu pokračovat ve studiu v zahraničí. Nejvíce zvažuji Londýn nebo Berlín. Díky AAVŠ mám řadu otevřených dveří, což mě v mém rozhodnutí povzbuzuje.“

Zdeněk: „Po ukončení studií bych se rád věnoval oboru, který jsem vystudoval. Chtěl bych se uplatnit v mezinárodní firmě a zabývat se ekonomií, která mne zajímá již od střední školy, a doufám, že mi k tomuto cíli pomůže to, co jsem se na AAVŠ naučil.“

Děkujeme vám oběma za rozhovor a přejeme hodně dalších úspěchů!

Přidáno: 08.06.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.