Anglo-americká vysoká škola slaví

Nejstarší soukromá vysoká škola slaví již patnáct let od svého založení. Svou úspěšnou historii začala psát v roce 1990, kdy byla založena jako nadace Anglo-American College. Škola v té době sídlila na Praze 9. V roce 2000 se přestěhovala do malebného prostředí Malé Strany, kde ji můžeme najít i dnes. V roce 2001 byly její programy akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Výuka na Anglo-americké vysoké škole probíhá podle amerických tradic. Vyučuje se v angličtině a systém výuky je mnohem uvolněnější než na českých vysokých školách. Přináší s sebou samozřejmě mnohé výhody. Studenti si mohou sami vytvořit svůj vlastní studijní plán a rozvrh. Studium si tak mohou přizpůsobit například práci. Hodnocení studentů probíhá průběžně během celého školního roku, takže odpadá zkouškové období. Během semestru však musí studenti úspěšně projít testy a vypracovávat různá zadání. Díky americkému systému výuky panuje mezi studenty a profesory partnerský vztah.

Smyslem čtyř bakalářských oborů (B.A. in Business Administration; B.A. in Politics and Society; B.A. in Humanities, Society and Culture; B.A. (Hons.) in Comparative Law) a jednoho magisterského programu (M.A. in Applied Sociology and Public Policy) je předat studentům praktické vědomosti a dovednosti, díky kterým najdou vysoká uplatnění ve významných domácích a zahraničních firmách, a také v mezinárodních organizacích jako je například Evropská unie a mnohé další. AAVŠ vytváří interaktivní prostředí pro své studenty v užších skupinách maximálně 25 studentů, kde je kladen důraz na nezávislé myšlení a přesné uvažování, na vytříbení psacích dovedností a praktické a tvůrčí uplatnění získaných znalostí a dovedností. V současnosti má AAVŠ téměř 370 studentů, z nichž polovinu tvoří studenti z České republiky a povovinu studenti z celého světa. Za dobu existence školy studium úspěšně ukončilo 550 studentů z 56 zemí světa. Velkou výhodou je možnost pokračovat ve studiu na zahraničních univerzitách v USA nebo Evropě. Škola má také smlouvu s univerzitami na Havaji a Michiganu a je součástí programu Erasmus.

Anglo-americká vysoká škola nabízí svým studentům prospěchová a sociální stipendia, která mohou pokrýt až čtvrtinu školného. Také každoročně vypisujeme konkurz na jedno plné stipendium pro uprchlíky a jedno plné stipendium pro Romy. V září 2005 nabídla škola pomoc též studentům z oblasti New Orleans, která byla postižena hurikánem Katrina.

Pokud se vám naše škola líbí, přijďte se k nám podívat – rádi vám poskytneme podrobnější informace.


Anglo-americká vysoká škola, o.p.s.
Lázeňská 4, 118 00 Praha 1
T.: (420) 257 530 202, E-mail: info@aac.edu; admissions@aac.edu
www.aac.edu

Přidáno: 22.10.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.