Anglo-americká vysoká škola si k 25. výročí založení nadělila nové sídlo

V letošním roce měla nejstarší česká soukromá vysoká škola hned několik důvodů k oslavě. Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. (AAVŠ) si připomněla pětadvacet let od svého založení v roce 1990. Toto výročí doprovodila příjemná změna v podobě stěhování školy do nově zrekonstruovaného Paláce Thurn-Taxisů v Letenské ulici. Hodnoty, tradici a historii AAVŠ podtrhla přiznaná kandidatura na americkou akreditaci WASC (The Western Association of Schools and Colleges), kterou získala jako první neamerická vysoká škola.

AAVŠ jako dobrý odrazový můstek

25. výročí svědčí o suverénním postavení Anglo-americké vysoké školy mezi ostatními soukromými institucemi a školami zaměřenými na výuku v anglickém jazyce. Pražská soukromá škola se může pochlubit studenty z více než šedesáti zemí celého světa, což z její akademické půdy automaticky tvoří velice kosmopolitní prostředí. Absolventy, kteří se rozhodnou na toto vzdělání navázat studiem v zahraničí, čeká snazší a přirozenější přechod na novou školu.

Cesta za prestižní akreditací WASC

O vynikajícím postavení Anglo-americké vysoké školy v českém i evropském měřítku svědčí skutečnost, že byla zařazena jako jediná neamerická vysoká škola do procesu akreditace WASC, podobně jako například University of Berkeley. Tato akreditace je známkou kvalitní vzdělávací instituce zajišťující vysoký standard služeb studentům. V menších studijních skupinkách je dohlíženo na individuální rozvoj každého studenta, jsou podporovány jeho silné stránky a vylepšovány ty slabší. AAVŠ se vůči veřejným vysokým školám vymezuje skladbou a náplní hodin, kterých se studenti vždy aktivně účastní formou diskuzí, plnění úkolů, prací na projektech nebo prezentací studentských prací.

Nové reprezentativní prostory

Anglo-americká vysoká škola pro sídlo kampusu získala do pronájmu Palác Thurn-Taxisů v Letenské ulici. Budova se otevřela po více než ročních rozsáhlých opravách. Spolu s univerzitou otevření paláce oslavila i Praha, která díky rekonstrukci obdržela významná ocenění od Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska od ministryně pro místní rozvoj.

AAVŠ je tu pro všechny

Na Anglo-americkou vysokou školu se hlásí převážně studenti po střední škole nebo sem přestupují z jiných univerzit. Díky flexibilnímu rozvrhu výuka vyhovuje i pracovně vytíženým studentům, kteří se studiu nemohou věnovat denně. Jako soukromá škola AAVŠ přijímá přihlášky ke studiu během celého roku a mimo září můžete studium zahájit i v únoru. Tuto možnost využívají například studenti, kteří se nedostali na jinou vysokou školu. AAVŠ je studenty vyhledávána i díky rozsáhlým stipendijním programům, jež mohou ti nejúspěšnější studovat zdarma. Pro studenty, kteří dosáhli určitého studijního průměru GPA (Grade Point Average), jsou připraveny slevy na školném, které mohou dosahovat až 100 %, což je pro řadu uchazečů o studium motivující.

Nepřeberné množství příležitostí

V současnosti je do studia ekonomie, práva, diplomacie, žurnalistky a humanitních studií přihlášeno přes 900 studentů, ale škola se připravuje na zvýšení počtu až na 1500. O národní a kulturní pestrost se na škole nestarají jen studenti, ale i vyučující, kteří rovněž pochází z různých koutů světa. Navíc jde o špičkové odborníky působící na univerzitách v Yale, Standfordu, Harvardu či Berkeley. Mimo vlastní studium v Praze mají studenti možnost studovat na partnerských amerických univerzitách nebo v rámci programu Erasmus vyjet na studijní pobyt do Evropy.

Autor fotografií: Anna Marie Nemcova, zdroj AAUni Prague

 

Přidáno: 21.05.2015, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.