Anglo-americká vysoká škola (AAVŠ) v srdci České republiky vám dá světový rozhled

Tak jako rod Thurn-Taxisů kdysi rozvážel poštu po celé Evropě, dnes se celá Evropa sjíždí do Prahy, aby mohla studovat v jejich paláci. Právě do něj se ke konci roku 2014 stěhuje nejstarší česká soukromá škola AAVŠ. Zažijte studentské radovánky ve společnosti světových odborníků a rozmanitých spolužáků v atmosférickém prostředí Malé Strany.

Studentský život je těžký. Kdo to má zvládat, chodit celý den na přednášky a potom až do rána popíjet v nejbližší kavárně? Obzvlášť když jsou ty kavárny přímo na Malé Straně, kousek od Karlova mostu, tak jako v případě Anglo-americké vysoké školy. Zní to jako příjemná alternativa, skočit si po každé přednášce nadýchat se čerstvého vzduchu na břeh Vltavy, ale co bude s mou studijní morálkou?
Kdyby jen člověk nemusel pořád šprechtit po anglicku. Co ale čekat, když mezi vyučujícími jsou lidé s diplomem z Yale i Harvardu.
Obzvlášť na škole, která otevírá brány studentům z celého světa. Mezi 700 spolužáky najdete zástupce z 60 zemí světa. Okolo 40% z nich jsou Čechové a Slováci.

Není škola jako fakulta

AAVŠ nemá fakulty v tom smyslu, jak jste na ně zvyklí z ostatní univerzit v České republice. Skládá se ze škol, které jsou o něco samostatnější než fakulty. Najdete zde:

•    Školu ekonomie a managementu
•    Školu humanitních a společenských věd
•    Školu žurnalistiky
•    Školu mezinárodních vztahů a diplomacie
•    Právní školu –zde je spolupráce s University of London
•    Od podzimního semestru 2015 škole humanitních a společenských věd přibývá i nový obor – Studia vizuálního umění.

Nic menšího než to nejlepší

S takovým studiem můžou být ale i problémy. Buď budu muset pracovat v zahraničí, nebo v těch nejlepších firmách v České republice. Na nic menšího prostě nebudu mít kvalifikaci. Však mezi absolventy AAVŠ je i vedoucí kanceláře prezidenta republiky.

Navíc škola na začátku roku 2015 otevře zbrusu novou jídelnu. Kam se poděl tradiční úzus věčně hladové studenta? Doufal jsem, že na vysoké škole aspoň shodím pár přebytečných kil. Takhle se budu muset spolehnout na starý dobrý jogging. I když asi i s tím budou problémy – hned ze školy se totiž můžu dostat do Vojanových sadů, vyložit se tam v trávě a pozorovat Vltavu. To se pak těžko motivuje k cvičení.

Jak o tom tak uvažuji, nezní to zase tak špatně. Že bych se ještě rychle přihlásil ke studiu? Jestli si podám přihlášku do konce ledna 2015, můžu ještě nastoupit do jarního semestru.

Nemusí to být ani drahé. Pokud se budu snažit, můžu získat stipendium, které mi pokryje část  školného. A kdo říká, že musím zůstat na AAVŠ? Pro mnoho studentů je to  i přestupná stanice, z níž pokračují do těch nejlepších  univerzit po celém světě, jako je třeba Oxford University v Anglii anebo The Royal Institute of Technology ve Švédsku.

Přidáno: 18.12.2014, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. Autor: Vojta Žák

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…