Angličtina v mobilu: zábavně a interaktivně

British Council

Láká vás Velká Británie a cestování? Bojíte se, že vás vaše angličtina  na cestách  zradí? British Council nedávno přišel se šikovnými aplikacemi pro chytré telefony: stačí, když si zalistujete v iPhone Store a vyhledáte British Council. Potom si můžete najít různé užitečné aplikace, např. ‘LearnEnglish Elementary’, ‘Big City’, ‘MyWordBook’.
LearnEnglish Elementary funguje jako podcast. Obsahuje různé typy konverzací v nejrůznějších situacích. Můžete si nejen otestovat, jak rozumíte mluvenému slovu, ale také si procvičíte své schopnosti se v angličtině vyjadřovat. Různá cvičení jsou samozřejmostí.
Big City obsahuje více než 40 typů konverzací, které si můžete vyzkoušet např. při pobytu v Londýně. Snazšímu pochopení pomáhají roztomilé komiksové postavičky.
My WordBook je interaktivní zápisník. Pomůže vám vytvořit si vlastní slovník a učit se slovíčka, a to formami, které podporují zapamatování (obrázky, audio).

British Council rovněž vyvíjí aplikace pro Android. Zkuste například zábavnou interaktivní hru Wordshake nebo gramatickou hru Johny Grammar’s Quizmaster. (Aplikace LearnEnglish Elementary a BigCity najdete rovněž pro Android.)

Bližší informace o všech mobilních aplikacích naleznete na http://learnenglish.britishcouncil.org/en/mobile-learning.

Přidáno: 13.10.2011, Zdroj: British Council

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.