Angličtina pro dospělé na jazykovém táboře … aneb Letní jazykové kurzy netradičně

Díky cestování si právě v létě nejvíce uvědomujeme skulinky v našem jazykovém vzdělání. Vždy by to mohlo být ještě lepší, ale přimět se k dalšímu studiu je obtížné. Skloubit práci a jazyky, někdy i starost o rodinu, není nic lehkého. Můžete začít samostudiem, soukromými hodinami nebo využít letní nabídky jazykových kurzů. Pokud hledáte ale ještě něco jiného, máme pro vás skvělý tip.

Vyjeďte si za město

Současná nabídka výuky cizích jazyků zahrnuje také ještě ne zcela známou formu letního jazykového tábora pro dospělé. Zdá se vám, že tábory jsou jen pro děti? To nemusí být vůbec pravda. Je to naopak skvělý způsob, jak získat nové znalosti a dovednosti. K tomu navíc poznáte nové lidi, kteří jsou ve stejné situaci jako vy, takže na prolomení bloku z mluvení v anglickém jazyce nebudete sami.

Speakujte bez obav

K účasti na letním jazykovém táboře stačí málo. Udělejte si na několik dní volno a kontaktujte pořadatele kurzu s přihláškou. Těšit se můžete na dopolední i odpolední výuku angličtiny, která bude proložená volnočasovými aktivitami s ostatními studenty. Jazykové hodiny a konverzace probíhají nejčastěji ve skupinách podle pokročilosti. Vítáni jsou tedy úplní začátečníci i mírně a více pokročilí.

Na týden táborníkem

Průběh celé akce se skutečně velmi blízce podobá dětskému táboru. Vedle výuky budete s ostatními hrát různé hry, sportovat, chodit na výlety a večer sedět u ohně. Během těchto aktivit můžete jen tak mimochodem mluvit anglicky. Samozřejmost, se kterou začnete angličtinu používat, vás jistě překvapí. A stud bude ten tam.

Otestujte jazykovku

Pokud nejste členy žádného pravidelného jazykového kurzu, může být letní tábor s angličtinou vhodným způsobem, jak ověřit služby konkrétní jazykové školy. Nadchne-li vás tato letní akce, není nic jednoduššího, než se po příjezdu zapsat do klasických kurzů. Budete-li mít štěstí, potkáte v nich třeba i někoho z tábora. Co může být lepšího, než si najít přátele se stejnými zálibami.

Kde najít takový tabor? Zkuste Polyglot, který organizuje intenzivní kurz angličtiny v Jeseníkách nebo Tábor s angličtinou pro dospělé, jež organizuje jazyková škola Perfect World.

Přidáno: 05.06.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.