Anglická vesnice na česko-polských hranicích?

Americko-britsko-česká společnost se rozhodla přinést kousek anglicky mluvícího prostředí do srdce Evropy a zprostředkovat nám tak zcela netradiční zkušenost. 20 km od Harrachova, v příjemném hotelu uprostřed přírody, vznikla „anglická vesnice“ stvořená pro Čechy, kde je však čeština přísně zakázána. Paradoxně tu tak uslyšíte více angličtiny než na výletě v Londýně či New Yorku.

Výrazné zlepšení angličtiny je zde vedlejším produktem originálního setkání s rodilými mluvčími z různých částí anglicky mluvícího světa, kteří přijeli poznat místní lidi a kulturu a sdílet s nimi tu svoji. Nedávných programů se účastnili například právník z New Yorku, spisovatel z Dublinu, režisér z Londýna nebo australský student cestující kolem světa. Koho potkáte vy?

V Angloville strávíte během 6 dní více jak 70h párovou komunikací na „1 to 1“ bázi a procvičíte si kromě angličtiny i dovednosti jako jsou prezentace, obchodní jednání, telefonní hovory a další. Výzkum totiž ukázal, že používání cizího jazyka k osvojování dovedností, s ním přímo nesouvisejících, vede překvapivě k mnohem lepším výsledkům v jazyce než jeho přímé učení se.

Okamžitě viditelné pokroky jsou spolu s pohodovou atmosférou, v níž se můžete bavit o věcech, které Vás opravu zajímají, automatickou motivací. Nic jiného než mluvit anglicky Vám ostatně nezbývá. Jednoho programu se účastní maximálně 15 Čechů a stejný počet rodilých mluvčí, aby měl každý z účastníků vždy plnou pozornost jednoho z nich. Rodilí mluvčí nejsou nutně profesionální učitelé, ale spíše zajímavé osobnosti.

Misí programu je pomoci nám přirozenou formou zlepšit se v angličtině, hovořit plynuleji a cítit se sebejistě.

V čem je Angloville jedinečné:

  • 70h praktických a různorodých interakcí v 6 dnech
  • Neustálý párový „1 to 1” kontakt s rodilým mluvčím
  • Anglicky mluvící prostředí = čeština zakázána (na 6 dní)
  • Různé akcenty na jednom místě: britský, americký, australský, irský atd.
  • Pouze konverzace a praktické dovednosti: diskuze, prezentace, telefonní hovory …
  • 6 dní v Angloville = tolik „1 to 1” interakce jako za 400h standardního kurzu!
  • Příležitost pro team building

Více informací o “Anglické vesnici” Angloville můžete nalézt na www.angloville.cz.

Přidáno: 14.05.2013, Zdroj: Angloville

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.