Američtí stipendisté přijeli do České republiky

Praha, 21. září 2009 – Úvodním setkáním v Praze v uplynulém týdnu oficiálně zahájilo svůj pobyt v České republice prvních dvanáct amerických stipendistů, kteří do země přijeli strávit semestr nebo školní rok v rámci mezivládního Fulbrightova programu. Během svého pobytu budou američtí studenti, akademici a učitelé pracovat na svém výzkumu nebo vyučovat na českých školách.

Pět stipendistů bude působit v Praze, tři v Brně, po jednom v Chrudimi, Lipníku nad Bečvou, v Prachaticích a Frenštátu pod Radhoštěm.

Výzkumné projekty stipendistů se zaměřují na řadu různých témat, jako jsou např. volby a volební kampaně, perzekuce českých a moravských Židů během druhé světové války či konfiskace uměleckých děl v době komunismu.

Přítomnosti amerických specialistů mají možnost využít také jiná odborná pracoviště, která mohou s americkými akademiky pobývajícími v rámci programu nejen České republice, ale po celé Evropě, uspořádat  seminář, přednášku nebo konzultaci. Zvoucí strana hradí pouze ubytování a případně i stravování amerického hosta.

Seznamy amerických účastníků programu lze stáhnout  z webovských stránek Komise J. W. Fulbrighta, která vládní program administruje.

Fulbrightův program je ojedinělým stipendijním programem umožňujícím pobyty amerických studentů, vědců a učitelů v České republice. Program je společně financován českou a americkou vládou.

Komise J. Williama Fulbrighta  byla založena v roce 1991 na základě mezivládní dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi USA a naší republikou. Komise spravuje česko-americký program vládních stipendií a poskytuje informační a poradenské služby. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Ke stažení: Seznam amerických stipendistů v ČR v akademickém roce 2009-2010 (v angličtině)

Přidáno: 21.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.